گوهرهای خفته در خاك: خاطرات تفحص

تدوین: ریحانه خوش‌طینت

خرید

تاریخ انتشار: بهمن 1392

تعداد صفحات: 208

شابک: -675-419-964-978

نوبت چاپ: اول، پاییز 1392

قیمت: 47,000 ریال

شمارگان: 2500

معرفی کتاب:

جنگ در هركجای جهان، آثار منفی و هزینه‌های گزافی را چه در طول درگیری و چه بعد از آن، متحمل كشورهای درگیر می‌نماید. از آثار روحی و روانی منفی گرفته تا هزینه‌های هنگفت مادی و زیرساختی و البته انسانی. دوران جنگ هشت‌ساله‌ی ایران و عراق، گرچه هزینه‌های فراوانی را به دو كشور و دو ملت وارد ساخت، لكن از طرفی هم، گنجینه‌ای ناتمام از فرهنگی ناب را ذخیره‌ی ملت ایران كرد. فرهنگی كه از چشمه‌‌ی جوشان روح خدایی رهبری عظیم جوشید، آنگاه كه در پاسخ به دوستانی كه درخواست می‌كردند برای حفظ جان در مقابل حمله‌های هوایی دشمن، پناه به پناهگاه‌ها برد فرمود:
بر در میكده‌ام دست‌فشان خواهی دید
پایكوبان چون قلندرصفتان خواهی دید
این چشمه‌ی جوشان، در آینه‌ی جان عیاران قلندرصفتی كه مست از صهبای ولایت الهی پای در وادی جنون گذارده بودند، تكثیر شد. راست‌قامتانی بر خاك افتادند و چون دست از مس وجود شسته بودند، سیم و زری شدند كه عطر حضورشان همچون روحی مسیحایی همواره پیكره‌ی جامعه، مسلك و مرامی خدایی را زنده نگه می‌داشت. و این روحی مسیحایی، حتی پس از جنگ نیز دامن‌كشان، از كوه و دشت و صحرا و دریای جنوب و غرب، به همراه پیكر شهیدی، تا قلب خیابان‌های پرهیاهوی شهر می‌خرامد و چنان مرامی را دوباره زنده می‌كند كه:
هرگز نمیرد آنكه دلش زنده شد به عشق
و این صفحات، شرحی است مختصر از پیشینه و چگونگی شكل‌گیری گروهی از جنس همان رندان مست، كه در پی یافتن این گوهر‌های خفته در خاك‌های گرم خوزستان و دیار آرمیده بر ستیغ سرد كوه‌های كردستان، سر از پا نمی‌شناختند و نمی‌شناسند


نمای روی جلدنظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی (email):
* متن نظر:
Visual verification
عبارت امنیتی
    

بازديد ديروز :

بازديد امروز :

  • نام و نام خانوادگی: *
  • تلفن همراه:
  • پست الکترونیکی: *
  • گرو ه های خبرنامه: *