دستاوردهای بین‌المللی انقلاب اسلامی

تألیف: علی مرتضوی امامی زواره

خرید

تاریخ انتشار: بهمن 1393

تعداد صفحات: 224

شابک: 3-725-419-964-978

نوبت چاپ: اول، تابستان 1393

قیمت: 50,000 ریال

شمارگان: 2500

معرفی کتاب:

 


انقلاب یكی از پدیده‌های عظیم و نادر در حیات اجتماعی به‌شمار می‌رود؛ آن گونه كه نادر بودنش سبب ضعف در شناسایی و عظیم‌بودنش موجب موضع‌گیری‌های متناقض در برابر آن گردیده است. نكته‌ی مهم در تحلیل این پدیده، اصل تنوع و كثرت در حدود و ماهیت انقلاب‌هاست. به بیانی دیگر، هر انقلابی را ماهیتی است كه نشانه‌ی هویت و مقاصد مطلوب آن محسوب می‌گردد.
انقلاب اسلامی ایران به عنوان انقلابی برای خدا و معنویت و ارزش‌ها نه تنها ریشه در اعتقادات اسلامی داشت بلكه محرك و هدف خود را در دین جستجو می‌كرد. اندیشه‌ی انقلاب اسلامی به عنوان نمونه‌ای تازه از نظام حكومتی در چشم‌انداز جهانی، كه از سرچشمه زلال اسلام ناب نشأت گرفته بود، توانست در زمانی كوتاه مرزهای محدود جغرافیایی را درنوردد و پیام اصلی خود را كه همانا مبارزه با ظلم و ستم و برپایی حكومتی عادلانه بود، به دورترین نقاط جهان برساند. از دیگر سو، انقلاب اسلامی با شكستن انحصارگرایی در عرصه‌ی روابط بین‌الملل و برهم‌زدن معادلات جهانی و منطقه‌ای توانست اعتماد به نفس را در مسلمانان تقویت كند و با شالوده‌ریزی‌ نظم بین‌المللِ فارغ از سلطه‌ی قدرت‌های استكباری براساس سیاست «نه شرقی نه غربی» بارقه‌ی امید را در دل میلیون‌ها مسلمان و مستضعف جهان بیدار نگه دارد.
اگر بخواهیم دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران را بررسی كنیم، بی‌شك در كنار دستاوردهای داخلی، دستاوردهای بین‌المللی عظیمی جلوه می‌كند كه هریك به تنهایی برای موفق دانستن انقلاب قابل استناد است.
 

 

 


نمای روی جلدنظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی (email):
* متن نظر:
Visual verification
عبارت امنیتی
    

بازديد ديروز :

بازديد امروز :

  • نام و نام خانوادگی: *
  • تلفن همراه:
  • پست الکترونیکی: *
  • گرو ه های خبرنامه: *