سرگذشت دیكتاتور

خرید

تاریخ انتشار: اسفند 1394

تعداد صفحات: 216

شابک: 978-964-419-777-2

نوبت چاپ: اول،زمستان 1394

قیمت: 60,000 ریال

شمارگان: 2500

معرفی کتاب:

كتاب حاضر، می‌كوشد بخش‌هایی از زندگی عبرت‌آموز رضاخان پهلوی را به تصویر بكشد. آشنایی با شخصیت رضاخان و مراحل زندگی‌اش، تصویر روشنی از وضعیت اسفبار ایران در دوران حكومت شاهنشاهی (بالاخص دوران قاجار و پهلوی) به مخاطب ارائه می‌دهد. شما با مطالعهٔ این كتاب خواهید  دید چگونه یك قزاق دون‌پایه كه حتی‌ سواد خواندن و نوشتن هم ندارد، تنها به خاطر خشونتی كه در سركوب نهضت‌های اعتراضی مردم كشورش از خود نشان می‌دهد، به سرعت مدارج ترقی را طی می‌كند و از پایین‌ترین مراتب نظامی‌گری، با انتخاب مستقیم انگلیسی‌ها به پادشاهی می‌رسد.

دوران حكومت پهلوی(رضا و محمدرضا) كه مصادف بود با سرعت گرفتن پیشرفت فن‌آوری و صنعت در غرب، بیش از 50 سال به طول انجامید. این زمان بسیار طولانی، با سیاست‌های استعمارگران تبدیل گشت به دوران سیاهِ عقب‌ماندگی و تحقیر ایرانیان. نیم قرن از عمر طلایی كشور عزیزمان كه می‌توانست قرین بزرگ‌ترین موفقیت‌ها و افتخارات برای ایران باشد، زیر چكمه‌های رضاخان و وادادگی‌های پسرش محمدرضا در مقابل غرب، بر باد رفت.

در پایان این سرگذشت تأسف‌برانگیز خواهید دید كه چطور رضاخان به دستور اربابان انگلیسی‌اش، تحقیرشده و مستأصل، كشور را ترك می‌كند و در غربت، مرگ او را در می‌یابد. آری، شاید باورش برای نسل جدید سخت باشد، اما روزگاری نه چندان دور بر این كشور مظلوم كسانی همچون رضاخان حكومت كرده‌اند!


نمای روی جلدنظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی (email):
* متن نظر:
Visual verification
عبارت امنیتی
    

بازديد ديروز :

بازديد امروز :

  • نام و نام خانوادگی: *
  • تلفن همراه:
  • پست الکترونیکی: *
  • گرو ه های خبرنامه: *