ائتلاف‌های سیاسی در جمهوری اسلامی ایران

تألیف: ایمان حسین قزل‌ایاق

خرید

تاریخ انتشار: آذر 1391

تعداد صفحات: 436

شابک: 3- 600 -419-964-978

نوبت چاپ: اول ،بهار1391

قیمت: 87,000 ریال

شمارگان: 1500

معرفی کتاب:

موضوعاتی نظیر اتحاد، وحدت و همبستگی، از دغدغه‌های اصلی در سطوح مختلف مدیریتی، سیاست‌گذاری و نظریه‌پردازی بوده است. در واقع انسجام، نظم و اتحاد همیشه در مقابل اختلاف، بی‌نظمی، عدم انسجام و تضاد وجود داشته است و تقریباً می‌توان گفت تاریخ سیاسی معاصر تحت تأثیر و ملهم از همین اختلافات، تضادها و پیوندها چه در سطح اجتماعی و سیاسی داخلی كشورها و چه در سطح روابط بین‌الملل بوده است. اما از دیدگاه جامعه‌شناسی سیاسی نیز یكی از پدیده‌های قابل بررسی، موضوع اختلافات و تضادها از یكسو و اتحادها و پیوندها از سوی دیگر در میان بازیگران عرصه‌ی سیاست است و اساساً از دیدگاه گروهی از دانشمندان، علم جامعه‌شناسی علم بررسی تضادها و پیوندها محسوب می‌شود.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز یكی از مسائل و دغدغه‌های اصلی و چالش‌برانگیز، مسئله‌ی وحدت و اتحاد میان گروه‌ها و نخبگان سیاسی بوده است. به‌گونه‌ای كه شعار «وحدت كلمه» یكی از كلیدواژه‌های اصلی سخنان حضرت امام(ره) محسوب می‌شد.
همچنین اختلاف‌ها و گسست‌ها به‌عنوان پدیده‌های اجتناب‌ناپذیر دارای كاركردهای ویژه‌ای از جمله تأثیر مستقیم بر هویت‌یابی گروه‌بندی‌های سیاسی هستند. از این روی كثرت این ائتلاف‌ها و گسست‌ها، خصوصاً در یك نظام سیاسی مثل جمهوری اسلامی كه محصول یك انقلاب عظیم سیاسی‌ـ اجتماعی بود، غیرعادی تلقی نمی‌شود. در این كتاب تلاش شده است زمینه‌ها، دلایل، ویژگی‌ها و پیامدهای انشعاب‌ها و ائتلاف‌های سیاسی در میان گروه‌ها و جناح‌های سیاسی داخل ساختار جمهوری اسلامی، مورد بررسی و آسیب‌شناسی قرار گیرد.


نمای روی جلدنظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی (email):
* متن نظر:
Visual verification
عبارت امنیتی
    

بازديد ديروز :

بازديد امروز :

  • نام و نام خانوادگی: *
  • تلفن همراه:
  • پست الکترونیکی: *
  • گرو ه های خبرنامه: *