کتاب های منتشر شده در گروه سیاست و روابط خارجی - موارد 1 تا 10 از 43 مورد

جنبش 99 درصدی اشغال وال استریت(ماهیت و پیامدها)

اشغال وال استریت عنوانی در اشاره به اعتراض‌ها و گردهمایی‌های خیابانی در آمریكا است كه از تاریخ ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۱ در وال استریت نیویورك آغاز شد و تا ۲۴ مارس ۲۰۱۲ در جریان بود.

قیمت: 170,000 ریال

خرید

 
امام خمینی و جمال عبدالناصر

در ژوئیه ١٩٥٢ كودتای افسران ناسیونالیست مصری تحت رهبری ژنرال نجیب و جمال عبدالناصر حكومت پادشاهی را سرنگون و نظام جمهوری در آن كشور برقرار كرد. اگرچه حركت افسران مصری الهام بخش برخی انقلاب ها در منطقه و كشورهای اسلامی شد ولی بی تردید ملی كردن كانال سوئز توسط ناصر تحت تأثیر نهضت ملی شدن صنعت نفت ایران به وقوع پیوست.

قیمت: 130,000 ریال

خرید

 
آمریكا و تجزیه طلبی قومی در ایران

ایران به عنوان كشوری با سابقه ی تمدنی كم نظیر همواره در گستره ی سرزمینی خود با تعدد فرهنگ ها و قومیت های گوناگون مواجه بوده است؛ وضعیتی كه در ادوار مختلف روابط بین الملل به مثابه یكی از پایه های ثابت راهبردهایِ مشتركِ بسیاری از دولت های سلطه گر در تقابل با ایران مورد استفاده قرار گرفته است. تفرّق اقوام و تنوع مذهبی، در راهبردهای فروپاشی یك نظام سیاسی همواره به عنوان یك مؤلفه ی مؤثر و كلیدی با كاركرد سیاسی و نظامی مورد توجه واقع شده است.

قیمت: 85,000 ریال

خرید

 
روابط سیاسی محمدرضا پهلوی و آمریكا در دوره كارتر

بررسی مناسبات دو كشور در سالهای پس از كودتای آمریكایی – انگلیسی 28 مرداد 1332 نشان می دهد كه روابط این دو كشور نمونه ای كامل از روابط "دولت دست نشانده " بوده است به گونه ای كه شاه ایران اغلب تصمیمات خود را با مشورت آمریكایی ها اتخاذ می كرد و آمریكا نیز با حمایت كامل از رژیم شاه، ضمن برآوردن خواسته های وی، تمام تلاش خود جهت حفظ رژیم پهلوی به كار برده است.

قیمت: 145,000 ریال

خرید

 
علل همگرایی ایران و سوریه

با پیروزی انقلاب اسلامی امواج بیداری اسلامی در منطقه ی آسیای جنوب غربی و شمال آفریقا به پا خاست و محور مقاومت با مركزیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه ایجاد گردید. دیری نپایید كه مبارزان مسلمان فلسطین و لبنان به محور مقاومت پیوستند و دولت سوریه نیز به دلیل اختلافات شدید سیاسی و امنیتی با رژیم اشغالگر قدس به این محور پیوست. حضور سوریه در محور مقاومت در برابر نظام سلطه، حمایت سوریه از ایران در جنگ با عراق، تحولات منطقه ى عربی و منافع مشترك ایران و سوریه از مهمترین دلایل همگرایی ایران و سوریه بوده است. در واقع وجود دشمنان، دیدگاهها و منافع مشترك این دو كشور را به هم نزدیك كرده است. این عوامل باعث پیدایش راهبرد مشترك بین سوریه و ایران شده است. در شرایط كنونی سوریه كمر محور مقاومت میباشد كه اگر كمر محور مقاومت شكسته شود، میتواند آسیب جدی به محور ضد نظام سلطه و آمریكا وارد سازد. از سوی دیگر حمایت ایران برای سوریه امری حیاتی است و این كشور بدون ایران در شرایط كنونی نمیتواند به حیات خود ادامه دهد و با كمك ایران میتواند به عنوان یك كشور تأثیرگذار و راهبردی در منطقه باقی بماند.

قیمت: 120,000 ریال

خرید

 
یهود، صهیونیسم و اروپا: (ریشه‌یابی تاریخ جریان صهیونیسم در اروپا)

تألیف: ضحی ربانی‌خوراسگانی

كتاب حاضر ٰبه منظور تبیین رشد صهیونیسم و نفوذ این جریان منحرف در تمامی سطوح فرهنگی، سیاسی، امنیتی، نظامی و اقتصادی اتحادیه‌ی اروپا، منتشر شده است .

قیمت: 100,000 ریال

خرید

 
دولت نهم و رژیم صهیونیستی

در این اثر تحولات سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران نسبت به رژیم اشغالگر قدس و راهبردهای سیاست خارجی دولت نهم و نیز سیاست‌های منطقه‌ای رژیم صهیونیستی بعد از روی كار آمدن دولت نهم مورد بررسی قرار گرفته است.

قیمت: 80,000 ریال

خرید

 
نومحافظه‌كاری و سیاست خارجی یك‌جانبه‌گرای آمریكا

تألیف: دكتر علی‌اكبر جعفری، حسین بكویردی ورزقانی

سیاست خارجی آمریكا پس از دوران جنگ سرد توسط عده‌ای از روشنفكران و سیاستمداران تندرو به سمت اهداف خاصی سوق داده شده است. این افراد كه با عنوان گروه «نومحافظه‌كاران» یا «نئوكان‌ها» معروف هستند، دارای تمایلات جنگ‌طلبانه از قبیل دخالت نظامی به‌صورت حمله ی پیش دستانه و تغییر رژیم‌های ناهمسو با منافع آمریكا با توجیه دموكراسی‌سازی با ابزار و قوه‌ی قهریه و معتقد به سیاست خارجی یك‌جانبه‌گرا و تهاجمی‌اند...

قیمت: 100,000 ریال

خرید

 
حزب‌الله لبنان و بیداری اسلامی

تألیف: حمید پاشاپور یوالاری

حزب‌الله لبنان كه از میان استخفاف شیعیان در گذشته‌های نه‌چندان دور از طریق فعالیت‌های اجتماعی و بیدارگر امام موسی صدر و شهید مصطفی چمران برای یافتن هویت و اعتمادبه‌نفس در جامعه لبنان شكل گرفت و در مبارزه با اسرائیل برومند گردید، اینك در مرحله‌ای از پویش تاریخی قرار دارد كه به جنبشی تأثیرگذار در لبنان و منطقه‌ی خاورمیانه تبدیل گردیده است...

قیمت: 76,000 ریال

خرید

 
سیاست خارجی دولت خاتمی (1384ـ1376)

تألیف: ابوالفضل صدقی

هشت سال سیاست خارجی دولت خاتمی هرچند توانست سطح روابط دیپلماتیك با كشورهای اروپایی و حوزه‌ی پیرامونی ایران را افزایش دهد، اما هرگز نتوانست وارد حوزه‌های قرمز نظام بین‌الملل شود ...

قیمت: 95,000 ریال

خرید

 

  ورود اعضا

نام کاربری:

کلمه عبور:


بازديد ديروز :

بازديد امروز :

  • نام و نام خانوادگی: *
  • تلفن همراه:
  • پست الکترونیکی: *
  • گرو ه های خبرنامه: *