کتاب های منتشر شده در گروه تاریخ معاصر ایران - موارد 1 تا 10 از 40 مورد

ایران در مصاف با تاریخ

تألیف: جان لیمبرت: مترجم: سعیده ناجیان تبریز.

كتاب حاضر روایتی گذرا از تاریخ ایران از دوران پیش از اسلام تا انقلاب اسلامی است و نویسنده‌ بر تحولات تاریخی دوره‌ی معاصر در ایران و به‌ویژه انقلاب اسلامی تمركز كرده است.

قیمت: 57,000 ریال

خرید

 
یادداشت‌های سیاسی ایران 1344ـ 1260 (جلد چهاردهم 1344ـ 1331 )

تألیف: Dr. R. M. Burrell

كتاب حاضر ترجمه‌ی جلد چهاردهم از مجموعه اسناد و مكاتبات سفارت انگلیس با وزارت امور خارجه این كشور است كه دوره‌ی زمانی 1952 تا 1965 (یعنی فاصله‌ی سال‌های 1331 تا 1345ش) را در برمی‌گیرد.

در انبار موجود نمی باشد.
 
 
فساد در رژیم پهلوی دوم

تالیف: عبدالکاظم مجتبي زاده

در این نوشتار تلاش شده است با بهره‌گیری از كتاب‌های خاطرات درباریان و اسناد و مدارك به دست آمده از دوران حكومت پهلوی دوم، مفاسد این دوره بررسی شود. گوشه‌هایی از مصادیق فساد اعضای خانواده‌ی سلطنتی و نزدیكانشان، موضوع برریس این كتاب است كه در سه بخش مفاسد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، به اضافه‌ی یك بخش مقدماتی سازماندهی شده است.

در انبار موجود نمی باشد.
 
مطبوعات رژیم شاه(مطالعه موردی روزنامه كیهان و اطلاعات)

تالیف: مريم عابدينى مغانکى

كتاب حاضر تحولات سیاسی و اجتماعی عصر نهضت امام خمینی را از دیدگاه روزنامه‌های كیهان و اطلاعات بررسی كرده است.

در انبار موجود نمی باشد.
 
مجلس شورای ملی (دوره های بیست و یکم تا بیست و چهارم)

تالیف: محمّد مروار

هدف از این کتاب، تحقیق درباره‌ آن است که نحوه‌ انتخابات مجلس چگونه بوده و چه افراد یا گروه‌های سیاسی و اجتماعی در انتخابات به ایفای نقش می‌پرداختند و این مداخلات چه اثری بر تحول سیاسی جامعه نهاد و دریابیم که در نتیجه‌ تحولات نظام سیاسی – اجتماعی ایران در این دوره، چه تغییراتی در نحوه‌ انتخابات مجلس شورای ملی ایران علاوه بر این که هدف، شناسایی قسمتی از اوضاع سیاسی ایران است.

قیمت: 30,000 ریال

خرید

 
روحانیت - بهائیان (نیمه اول سال 1334)

تالیف: مسعود کوهستانی نژاد

از فرازهای حیات سیاسی دوران زعامت آیت‌الله العظمی بروجردی مبارزه‌ای اساسی و اصولی با فرقه‌ی سیاسی بهاییت ـ ساخته و پرداخته‌ استعمار ـ می‌باشد. این مبارزه در سال 1334، با سخنرانی‌های مهم حجت الاسلام فلسفی به اوج خود رسید و در نتیجه‌ این مبارزات و فشار عمومی رژیم پهلوی مجبور شد حظیره القدس (مركز بهاییان تهران) را در پناه قوای مسلح خود حفاظت نماید. این كتاب به بیان این مبارزات اختصاص دارد.

در انبار موجود نمی باشد.
 
مجلس شورای اسلامی (دوره اول)

تالیف: اکبر خوشزاد

مجلس شورای اسلامی اول با تکیه بر ظرفیت و استعداد نمایندگانش که غالبا از نیروهای نسل اول انقلاب محسوب می شدند با درایت و هوشمندی در مقابل چالش های بزرگ سیاسی فراروی انقلاب مقاومت کرد. حل و فصل بحران گروگانگیری، انتخاب نخست وزیر در دوران ریاست جمهوری بنی صدر، طرح عدم کفایت سیاسی بنی صدر و مسائل پیچیده ی جنگ از عمده ترین چالش هایی بود که مجلس پرکار پشت سر نهاد ؛ از این رو، شناخت درست این نهاد برخاسته از متن انقلاب و مردم احساس می شود که این کتاب به این امر می پردازد.

قیمت: 23,000 ریال

خرید

 
شكنجه در رژیم شاه

تالیف: سعيد صمدى پور

این كتاب به بررسی شیوه های مختلف شكنجه در دوران پهلوی دوم و حكایت مقاومت مبارزان می پردازد .

در انبار موجود نمی باشد.
 
بازخوانی نهضت ملی ایران

پدیدآور: روح الله حسینیان

مردم ، عالمان دینی و نخبگان ملی ، عقب افتادگی ایران ، اسلام ستیزی رضا شاه و اشغال ایران را یكسره از توطئه های انگلیسی می دانستند ، به همین جهت خشم خود را علیه منافع انگلیس نشان دادند و سرانجام نفت ایران ملی شد .

در انبار موجود نمی باشد.
 

  ورود اعضا

نام کاربری:

کلمه عبور:


بازديد ديروز :

بازديد امروز :

  • نام و نام خانوادگی: *
  • تلفن همراه:
  • پست الکترونیکی: *
  • گرو ه های خبرنامه: *