کتاب های منتشر شده در گروه نهضت اسلامی ایران - موارد 1 تا 10 از 46 مورد

شبكه ی پیام رسانی در نهضت امام خمینی

تالیف: رحيم روحبخش

استفاده از منبر به عنوان یك رسانه‌ی سنتی از مهم‌ترین ساز و كارهای این فراخوان بود. كاركرد منبر اصولا تبلیغ شریعت است؛ اما دامنه‌ی فعالیت آن معمولا تمام حوزه‌های اجتماعی، سیاسی ، فرهنگی و غیره را نیز در بر می‌گیرد و به فراخور معضلات مبتلا به جامعه، آن مسائل نیز در دستور طرح و بیان منبر قرار می‌گرفت. این كتاب به بررسی نقش منبر در پیام رسانی و رویكردهای مبارزاتی وعاظ و نقش تبعیدی ها در نهضت امام می پردازد.

در انبار موجود نمی باشد.
 
سالهای تبعید امام خمینی(ره)

تالیف:  اکبر فلاحی

در این اثر با تمركز بر روی مسئله مهم مبارزات و اقدامات رهبری نهضت در این ایام بر اساس اسناد پرونده ی حضرت امام در آرشیو مركز اسناد انقلاب اسلامی و خاطرات شفاهی نزدیكان معظم له پژوهش و نگارش یافته است.

در انبار موجود نمی باشد.
 
نقش روحانیت در قیام 15 خرداد

تالیف: فریبا جعفری

قیام 15 خرداد كه زمینه ساز پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد از وقایع بسیار مهم تاریخ معاصر ایران محسوب می شود كه قدرت روحانیت را در مبارزه بارژیم حاكم روشن كرد.

در انبار موجود نمی باشد.
 
یك‌سال‌ مبارزه‌ برای‌ سرنگونی‌ رژیم‌ شاه (بهمن‌ 1356 تا بهمن‌ 1357)

تالیف: روح الله حسینیان

در این‌ كتاب‌ به‌ تشریح‌ رهبری‌امام‌ خمینی‌ و جانفشانی‌ها و جهاد مردم‌ ایران‌ می‌پردازیم‌ كه‌ چگونه‌ رهبری‌های‌خردمندانه‌ی‌ امام‌ خمینی‌ با اندیشه‌ی‌ شیعی‌، مردم‌ را به‌ یك‌ آگاهی‌ خودباورانه‌ رساند كه‌از هرگونه‌ ایثاری‌ برای‌ سرنگونی‌ رژیم‌ شاهنشاهی‌ و برقراری‌ جمهوری‌ اسلامی‌ دریغ‌نكردند

در انبار موجود نمی باشد.
 
انقلاب‌ دوم، تسخیر لانه‌ی‌ جاسوسی‌ آمریكا، آثار و پیامدها

تالیف: احمد رضا شاه على

از مهم ترین دستاوردهای داخلی و خارجی انقلاب دوم، شكست ابهت دیرینه قدرت افسانه ای آمریكا بود.اعترافات مسئولین آمریكا بهترین گواه بر این مدعاست. این اقدام باعث رسوایی چهره لیبرال ها شد و انقلاب اسلامی كه می رفت به دست آنان مسخ شود و زمینه حضور دوباره آمریكا در ایران فراهم آید، نجات یافت و حاكمیت جناح انقلابی و پیرو خط امام، در كشور تقویت شد.

در انبار موجود نمی باشد.
 
تقویم‌ تاریخ‌ دفاع‌ مقدس‌ (پل‌های‌ تسخیرناپذیر)

تهیه و تدوین:  مرکز اسناد و پژوهش های دفاع مقدس نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران

این‌ كتاب‌ كه‌ به‌ حوادث‌ آبان‌ ماه‌ 1359 (دومین‌ ماه‌ جنگ‌ تحمیلی‌) پرداخته‌ است‌ سومین‌كتاب‌ از مجموعه‌ی‌ «تقویم‌ تاریخ‌ دفاع‌ مقدس‌» است‌ كه‌ به‌ تفصیل‌ به‌ حوادث‌ ورویدادهای‌ جنگ‌ تحمیلی‌ پرداخته‌ است‌.

در انبار موجود نمی باشد.
 
زندگی و مبارزات شهید آیت الله بهشتی

تالیف: علی کردی

این كتاب با بهره گیری از انبوه منابع مختلف، سیر زندگانی و مبارزات عالم نستوه آیت الله بهشتی را تشریح كرده است. مباحث حول دو محور عمده ی تلاش شهید بهشتی برای ایجاد نظام اسلامی و كوشش ایشان برای تحكیم پایه های آن سازماندهی شده است.

در انبار موجود نمی باشد.
 
سه سال ستیز مرجعیت شیعه

تالیف: روح الله حسینیان

در این كتاب سعی شده است با استناد به اسناد و اطلاعات جدید، بازخوانی مجددی در سه سال ستیز مرجعیت شیعه با استبداد شاه و سلطه آمریكا از جمله تحریم رفراندوم انقلاب سفید، تحریم عید نوروز 1342، حمله به مدرسه فیضیه، دستگیری امام خمینی و قیام 15 خرداد، آزادی امام خمینی در فروردین 1343 و تشدید مبارزات ضد رژیم سرانجام موضع صریح امام خمینی علیه تصویب قانون مصونیت مستشاران آمریكایی و تبعید معظم له ارایه شود

در انبار موجود نمی باشد.
 
بیست سال تكاپوی اسلام شیعی در ایران- چاپ دوم

تالیف: روح الله حسینیان

این كتاب كه چاپ دوم آن می باشد به بیان و تحلیل فعالیتهای روحانیت و حوزه های علمیه و نیز نیروهای مذهبی پرداخته است و می تواند تبیین كننده زمینه های بروز انقلاب اسلامی باشد

در انبار موجود نمی باشد.
 
بهائیت در ایران(چاپ چهارم)

تالیف: سعيد زاهد زاهداني

این كتاب پس از بیان زمینه اجتماعی، ایدئولوژی و كنشگران بهائیت، بهائی گری را در سه دوره قاجار، مشروطه و پهلوی بررسی می نماید. این كتاب به علت استقبال گسترده مخاطبان برای سومین بار تجدید چاپ شده است

در انبار موجود نمی باشد.
 

  ورود اعضا

نام کاربری:

کلمه عبور:


بازديد ديروز :

بازديد امروز :

  • نام و نام خانوادگی: *
  • تلفن همراه:
  • پست الکترونیکی: *
  • گرو ه های خبرنامه: *