کتاب های منتشر شده در گروه تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی ایران - موارد 1 تا 10 از 38 مورد

تاریخ شفاهی چگونگی شكل گیری و تأسیس جامعه ی اسلامی دانشجویان (مصاحبه با اعضای هیئت مؤسس)

پس از رحلت امامخمینی(ره)، جامعهی اسلامی دانشجویان اعلام موجودیت نمود و در شرایطی كه جوِ سنگینِ ناشی از یكهتازی دفتر تحكیم وحدت اجازهی ابراز وجود بههیچ تشكّل و جریانی را در دانشگاهها نمیداد، با شعار حمایت از خط رهبری شروع به فعالیت كرد. این تشكّل علیرغم برخوردهای تند و حذفی دفتر تحكیم وحدت دانشجویان و مدیریت حاكم در وزارت علوم و دانشگاهها موفق به شكستن جو تكصدایی و انحصار در دانشگاهها شد. با راهاندازی جامعهی اسلامی دانشجویان و گذر از سالهای سخت اواخر دههی شصت و اوایل دههی هفتاد، بهتدریج سایر تشكّلها و اتحادیهها نیز توانستند اعلام موجودیت كرده و فعالیت نمایند. اگر دفتر تحكیم وحدت دانشجویان را اولین تشكّل دانشجویی پس از پیروزی انقلاب اسلامی بدانیم، جامعهی اسلامی دانشجویان دومین تشكّل است كه در محیط دانشگاه اعلام حضور كرده و به فعالیت خود ادامه داده و پابهپای تاریخ انقلاب اسلامی پیش آمده است.

قیمت: 130,000 ریال

خرید

 
تاریخ شفاهی زندگی و مبارزات آیت الله سیدحبیب الله طاهری گرگانی

آیت الله طاهری كه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مبارزه با نفاق پیچیده منطقه ، توسط گروه های ضد انقلاب به درجه رفیع جانبازی نائل آمده بود بارها و بارها برای دفاع از كیان اسلامی راهی جبهه های دفاع مقدس شد و در این راه فرزند برومندش–شهید حجت الاسلام والمسلمین سید محمد طاهری – را نیز تقدیم انقلاب اسلامی كرد.

قیمت: 180,000 ریال

خرید

 
تاریخ شفاهی حادثه ی هفتم تیر 1360

از حوادث مهم و تأثیرگذار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران حادثه ی هفتم تیر سال 1360 می باشد. در این حادثه بیش از هفتاد تن از مسئولان و مدیران و دستاندركاران نظام نوپای اسلامی به شهادت رسیدند، لذا این واقعه از چند منظر قابل بررسی و تحقیق است. سازمان مجاهدین خلق كه از این پس با عنوان منافقین شناخته شدند، تدارك چنین جنایت هولناك را دیده بودند. منافقین با قتل و كشتار كورِ مردم عادیِ طرفدار انقلاب در سطح شهر و ترور و شهادت مسئولان نظام بر این باور بودند كه بهسرعت نظام جمهوری اسلامی سرنگون خواهد گردید، ضمن اینكه رژیم بعثی عراق هم حملات سنگین و گستردهای علیه ایران آغاز كرده و ارتش هم در بدترین وضعیت خود قرار داشت. در واقعهی غمبار هفتم تیر سال 1360 گلچینی از بهترین نیروهای انقلاب به شهادت رسیدند؛ نیروهایی كه هریك مبارز و مجاهد پرتلاشی بودند و انقلاب اسلامی در استمرار مسیر خود به وجود آن افراد لایق نیازمند بود كه در رأس آنها شهید مظلوم آیتالله دكتر بهشتی، رئیس دیوان عالی كشور و دبیركل حزب جمهوری اسلامی قرار داشت.

قیمت: 120,000 ریال

خرید

 
تاریخ شفاهی تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بهمن 1357 بنیان نظامی نو و بی‌بدیل در تاریخ معاصر جهان بود كه با آموزه‌های اسلامی و با بهره‌گیری از فرهنگ شیعی شكل گرفت. انقلاب اسلامی در حقیقت ویران كردن بنیان‌های ظالمانه‌ای بود كه به اسم شاه و شاهان از یك ‌سو استقلال ایران و ایرانیان را از بین برد. و برده­ی اسرائیل و انگلیس و آمریكا كرده بود و از سوی دیگر با ساواك مخوف خود هر مخالفتی را به شدیدترین وجه سركوب می‌كرد. شعار عمده­ی مردم «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» بود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی نیازمند بازوانی بود تا ضمن تثبیت انقلاب به حفظ و حراست از دستاوردهای آن بپردازد. از این ‌رو در روزهای پس از پیروزی، نهادهایی چون كمیته‌های انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و... شكل گرفت.

قیمت: 80,000 ریال

خرید

 
تاریخ شفاهی زندگی و مبارزات شهید محمدصادق اسلامی (شهید مكتب روح الله)

بیش از سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد و از طرف مراكز و موسسات پژوهشی در راستای ثبت ارزش های انقلاب كه بارزترین آنها بیان زندگی شهداء گرانقدر می باشد گام های موثری برداشته شده است ،اما هنوز هم هستند انسان هایی كه در حساس ترین روزهای انقلاب پذیرای مسئولیت شده و جان عزیز خود را در طبق اخلاص نهاده،نهال انقلاب را با خون خود آبیاری كرده اند،اما نسبت به معرفی آنها اقدام در خور و بایسته ای انجام نپذیرفته است كه شهیدمحمد صادق اسلامی یكی از آنهاست .

قیمت: 140,000 ریال

خرید

 
پرستوی دهلاویه (تاریخ شفاهی زندگانی و مبارزات شهید مصطفی چمران)

تألیف: مجید نجف‌پور

در این مجموعه كه اثری است در حوزه‌ی تاریخ شفاهی، با تمام كم و كاستی‌ها و نقاط قوتی كه بر این حوزه وجود دارد، ابتدا از دایره‌ی تاریخ شفاهی كه نقطه‌ی آغازین تاریخ مكتوب است بهره جسته و سپس با كاوش در اسناد به اثبات حقانیت و چگونگی رخداد وقایع دست یافته‌­ایم، تا ضمن بررسی ابعاد زندگی علمی و عملی شهید چمران در سال‌های مبارزه، به نگرش‌­ها‌ی معرفتی و عرفانی آن شهید كه در نوع خود بدیع و ارزشمند است اشاره شود.

در انبار موجود نمی باشد.
 
تاریخ شفاهی كمیته‌ی استقبال از امام خمینی(ره)

تألیف: اكبر قاسملو، معصومه آقاجان پور

تاریخ شفاهی كمیته‌ی استقبال از امام خمینی (ره) با هدف گردآوری و تدوین خاطرات افرادی كه در كمیته‌ی استقبال از امام نقش داشتند تدوین شده است و به دنبال چرایی و چگونگی تشكیل كمیته، عملكرد اعضا و چگونگی ورود امام به ایران و پیروزی انقلاب اسلامی می‌باشد.

قیمت: 95,000 ریال

خرید

 
تاریخ شفاهی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران

تدوین: محمدحسن روزی‌طلب، محمد رحمانی

مجموعه پیش رو مصاحبه‌ها و گفتگوهایی با متصدیان سیاست خارجی جمهوری اسلامی است كه با پیروزی انقلاب در دستگاه سیاست خارجی منشأ اثر بودند.

قیمت: 170,000 ریال

خرید

 
تاریخ شفاهی زندگی و مبارزات شهید صادق امانی

این كتاب درصدد است در راستای تبیین نقش شخصیت‌ها در تاریخ انقلاب به بررسی عملكرد شهید صادق امانی در قالب تاریخ شفاهی بپردازد.

قیمت: 140,000 ریال

خرید

 
دانشجویان و گروگان‌ها(تاریخ شفاهی دانشجویان پیرو خط امام)

مجموعه حاضر شامل مصاحبه‌هایی است با چندین تن از دانشجویان پیرو خط امام كه هر یك با رجوع به حافظه‌ی خود و فراخوار پرسش‌هایی كه از آنها شده است، به بازگویی حوادث لانه و حال و هوای آن روزها پرداخته‌اند.

قیمت: 170,000 ریال

خرید

 

  ورود اعضا

نام کاربری:

کلمه عبور:


بازديد ديروز :

بازديد امروز :

  • نام و نام خانوادگی: *
  • تلفن همراه:
  • پست الکترونیکی: *
  • گرو ه های خبرنامه: *