کتاب های منتشر شده در گروه جامعه شناسی سیاسی - موارد 1 تا 10 از 36 مورد

مدل رهبری امام خمینی (الگویی برای مدیران در نظام اسلامی)

امام‌خمینی(ره) از شخصیت‌های ‌برجسته و بی‌نظیری هستند كه سبك رهبری‌شان برای رسیدن به اهداف توحیدی شكل یافته است. مبانی تفكر امام بر شالوده‌ی یك سنت تاریخی و طولانی از صدر اسلام قرار گرفته كه این اندیشه با شناخت عمیق از قرآن و سنت نبوی و ولایی در پیوند علم و دین و به تعبیر بهتر حكومت و مدیریت دینی در ظهور جمهوری اسلامی تجلی یافته است. بنابراین بسیار بجا خواهد بود كه شاخص‌های ‌رهبری ایشان الگو قرار گیرد و با پیروی از چنین سرمشق موفقی، مسلمانان عظمت ازدست‌رفته‌ی خود را بازیابند. همچنین اندیشه و پژوهش در سیره‌ی نظری و عملی ایشان به‌عنوان الگویی جامع از یك رهبر دینی می‌تواند گامی به‌سوی خودشناسی مدیران، و مقدمه‌ای برای اصلاح رفتار و سبك رهبری و مدیریت آنان براساس معیارهای علمی و اسلامی شود.

قیمت: 140,000 ریال

خرید

 
نقش زنان در دفاع مقدس

مشاركت زنان در دفاع مقدس در چهار عرصهی مختلف به صورت مشاركت مستقیم در جنگ تحمیلی (نقش رزمی و دفاعی)، نقش پشتیبانی (مشاركت غیرمستقیم)، نقش فرهنگی و نقش عاطفی در دفاع مقدس به منصه‌ی ظهور رسید. خط سیر حضور زنان در این عرصهها تابعی از مقتضیات و شرایط زمانی و مكانی دفاع مقدس بوده است.

قیمت: 110,000 ریال

خرید

 
نقش كارگران در پروزی انقلاب اسلامی ایران

در انقلاب اسلامی ایران كارگران با اعتقاد و ایمانی كه داشتند و با پیروی از هدایت ها و راهنماییهای امام خمینی همپای دیگر اقشار جامعه از طریق سازوكارهای مخصوصی مانند راهپیمایی، اعتصاب و غیره در همراهی با انقلابیون بسیار موثر واقع شده اند. این پژوهش با تعیین جایگاه واقعی مشاركت جریان كارگری در پیروزی انقلاب اسلامی، در پی تحلیلی جامع از نقش كارگران در انقلاب اسلامی ایران است. با این نگاه كارگران به عنوان بخشی از ملت ایران با الهام از اندیشه های امام خمینی علاوه بر خواسته های صنفی خود با رویكرد مبارزه با طاغوت در عرصه انقلاب اسلامی وارد شده و ظرفیت های انقلابی خود را بروز داده اند. امید است این اثر آغازی برای تمركز بر سایر موضوعاتی باشد كه به شناخت هر چه بیشتر از انقلاب اسلامی ایران منجر شود.

قیمت: 120,000 ریال

خرید

 
هیئت رزمندگان اسلام (از تأسیس تا پایان دوران اصلاحات)

انگیزه‌ی تأسیس «هیئت رزمندگان اسلام» مقابله با جریان تهاجم فرهنگی دهه هفتاد در ایران بود. این نهاد محصول فرآیند، شرایط، تحولات و فضای سیاسی،فرهنگی و اجتماعی حاكم بر آن دهه كشور بود. پس از سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره‌ی تهاجم فرهنگی در مهرماه سال 1368 و استمرار آن سخنان و مطالبه و پیگیری ایشان بسترهای لازم برای شكل‌گیری و توسعه فعالیت های فرهنگی- اجتماعی این هیات به‌ وجود آمد.

قیمت: 70,000 ریال

خرید

 
جریان‌شناسی اصول‌گرایی در جمهوری اسلامی ایران

تألیف: عباس كاكه‌جانی

شناخت نحوه‌ی شكل‌گیری و تسلط این گفتمان بر جریان‌های سیاسی كشور و شكل دادن به تحولات اجتماعی و سیاسی ایران در سال‌های اخیر و نیز گروه‌ها و احزاب با گرایش اصول‌گرایی و نیز آینده‌ی جریان اصول‌گرایی، عمده مباحثی است كه در اثر حاضر مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

قیمت: 90,000 ریال

خرید

 
ائتلاف‌های سیاسی در جمهوری اسلامی ایران

تألیف: ایمان حسین قزل‌ایاق

در این كتاب تلاش شده است زمینه‌ها، دلایل، ویژگی‌ها و پیامدهای انشعاب‌ها و ائتلاف‌های سیاسی در میان گروه‌ها و جناح‌های سیاسی داخل ساختار جمهوری اسلامی، مورد بررسی و آسیب‌شناسی قرار گیرد.

قیمت: 87,000 ریال

خرید

 
بهائیت در ایران(چاپ هشتم )

تالیف: سعيد زاهد زاهداني

كتاب "بهائیت در ایران" در صدد تبیین چگونگی پیدایش بهائی گری در ایران است

قیمت: 150,000 ریال

خرید

 
فرهنگ شعارهای انقلاب اسلامی(چاپ دوم )

انتشار مجدد كتاب «فرهنگ شعارهای انقلاب اسلامی» فرصتی دوباره را برای پژوهشگران و خوانندگان، فراهم آورد تا از طریق بازخوانی و تدقیق در مفاهیم شعارهای دوران انقلاب اسلامی، ماهیت واقعی و اهداف انقلاب اسلامی را مورد مطالعه قرارداده، از این رهگذر به نكات جدیدی از منظر روانشناختی، جامعه‌شناختی و تاریخ دست یابند و ارزیابی صحیحی از جهت‌گیری افراد و شخصیت‌ها و گروه‌های سیاسی و اجتماعی داشته باشند.

قیمت: 90,000 ریال

خرید

 
فرهنگ سیاسی در ایران

تألیف: رشید جعفرپور کلورِی

در ادامه‌ی بحث‌های جامعه‌شناختی در مورد انقلاب اسلامی و تأثیر آن بحث‌ها بر مسائل جامعه‌شناختی پس از آن و با عنایت به اهمیت مفهوم فرهنگ سیاسی و تعیین‌کنندگی آن بر رفتار مردم و شکل‌دادن به ساختار حاکمیت به انتشار اثرحاضر پرداخته شده است،

قیمت: 42,000 ریال

خرید

 
علل ناكارآمدی احزاب سیاسی در ایران

تالیف: بهرام اخوان کاظمى

مركز اسناد انقلاب اسلامی با امید به اینكه اثر حاضر بتواند سرآغاز مناسبی برای تجزیه و تحلیل پدیده‌ی احزاب سیاسی در محافل دانشگاهی و پژوهشی باشد، اقدام به انتشار این پژوهش نموده است تا بتواند رهگشای مباحث جدید و نقادانه در زمینه‌ی احزاب سیاسی در ایران باشد.

در انبار موجود نمی باشد.
 

  ورود اعضا

نام کاربری:

کلمه عبور:


بازديد ديروز :

بازديد امروز :

  • نام و نام خانوادگی: *
  • تلفن همراه:
  • پست الکترونیکی: *
  • گرو ه های خبرنامه: *