کتاب های منتشر شده در گروه دفاع مقدس - موارد 1 تا 10 از 56 مورد

تقویم تاریخ دفاع مقدس، جلد سی و یكم، حوادث اسفند 1361 (سال سربلندی)

سال 1361 در جبهههای جنگ سال پیروزیها و پیشرویهای درخشان رزمندگان اسلام بود. در ماه آغازین سال، خرمشهر پس از نوزده ماه اشغالِ بعثیها به دست پرتوان رزمندگان اسلام فتح شد و آغاز تهاجم نیروهای جمهوری اسلامی ایران، رژیم بعثی عراق را به موضع انفعال كشاند، كه نتیجهی آن عقبنشینی ارتش عراق و بازسازی خط دفاعی خود و ایجاد استحكامات و موانع در مرزها بود. در عرصهی دیپلماتیك نیز جمهوری اسلامی ایران توانست با جلوگیری از برگزاری هفتمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در بغداد، رژیم بعثی عراق را از جلب حمایت جهانی محروم سازد و در مقابل چهرهی متجاوز را بیشتر و بهتر به جهانیان معرفی كند. اثر پیشرو به شرح حوادث دفاع مقدس و بازتابهای سیاسی آن در داخل ایران و سطح جهان در اسفند سال 1361 می‌پردازد.

قیمت: 450,000 ریال

خرید

 
تقویم تاریخ دفاع مقدس، جلد سی و هفتم حوادث شهریور 1362(نبرد خاموش)

جبهه های جنگ پس از گذشت سه سال از آغاز جنگ تحمیلی شاهد فعالیت ها و درگیریهای سخت و سنگین رزمندگان اسلام با متجاوزان بود. عملیاتهای والفجر1 و 2 و 3 به‌رغم توفیق اندك نشان داد كه اشغالگران بعثی در هیچ نقطه ای از سرزمینهای اشغال شده ی ایران مصون از حملات قوای ایرانی نیستند. در استمرار این دلاوری ها حامیان بین المللی صدام كوشیدند با تجهیز رژیم بعثی به هواپیماهای سوپراتاندارد و موشكهای اگزوسه منافع نفتی جمهوری اسلامی ایران را مورد هدف قرار دهند كه ایرانِ اسلامی مقتدرانه در مقابل این تبلیغات رسان های غرب اعلام كرد در صورت چنین اقدامی، جریان نفت از خلیج فارس به طرف غرب با مشكل جدی و اساسی روبه رو خواهد شد.

قیمت: 470,000 ریال

خرید

 
تقویم تاریخ دفاع مقدس ،جلد سی و ششم ،حوادث مرداد 1362(والفجر3)

در هفتم مرداد 1362 عملیات والفجر 3 در منطقه ی عمومی مهران شروع شد. قرارگاه مشترك عملیاتی نجف كه از تركیب قرارگاه مقدم نیروی زمینی ارتش در غرب و سپاه 11 قدر از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشكیل شده بود، پیشنهاد عملیات در منطقه ی عمومی مهران را به قرارگاه خاتمالانبیاء ارائه داد كه مورد تأیید قرار گرفت. در این عملیات كه 17 روز به طول انجامید از سه محور رزمندگان اسلام به دشمن یورش بردند و بیشترین مقاومت نیروهای عراقی به مدت 11 شبانه روز در ارتفاع كله قندی صورت گرفت كه در نهایت به تصرف رزمندگان اسلام درآمد و 300 كیلومتر مربع از خاك میهن اسلامی آزاد شد و تلفات سنگینی به دشمن وارد آمد.

قیمت: 420,000 ریال

خرید

 
تقویم تاریخ دفاع مقدس، جلد سی و چهارم، حوادث خرداد 1362

در خرداد ماه 1362 رژیم بعثی كه در عرصه‌ی میدانی رودرو با رزمندگان اسلام كاری از پیش نبرده بود و روز به روز ضعف و درماندگیاش در مقابل روحیه‌ی مدافعان ایران اسلامی آشكارتر میشد، میكوشید به نحوی ایذایی با هدف قراردادن چاهها و سكوهای نفتی باعث تخریب زیست محیط منطقه شود. در این ماه رزمندگان اسلام عملیات و تحرك مهمی نداشتند و فقط به دنبال ترمیم و تقویت برخی نكات ضعف عملیات والفجر مقدماتی و والفجر یك بودند و بهویژه میكوشیدند در مواضعی نیروی دشمن را تضعیف كرده و قوتش را تحلیل برند تا برای عملیات والفجر 2 بهرهبرداری لازم را به عمل آورند.

قیمت: 510,000 ریال

خرید

 
سی و ششمین روز (زندگینامه شهید عبدالله صادق)

ادبیات داستانی محمل روایت حقایق، رخدادها، تلخی ها و شیرینی های گذشته ی یك ملت است و هر قدر این قالب، با بیانی ساده و شیوا پرداخته شود بهتر میتواند مخاطبان خود را از برای مطالعه و آموختن درباره سوانح و سرگذشت قهرمانان كشور ترغیب كند. یكی از پدیده های مهمی كه فكر و ذهن نوسندگان انقلابی را در دهه های گذشته به خود معطوف داشته و خالق نوعی ادبیات در میهن اسلامیمان گردیده، پدیده ی دفاع مقدس است. جنگ تحمیلی جریان فكری مشخص و بارزی را در ادبیات مقاومت این مرز و بوم رقم زد و همانند گنجی تمام نشدنی همواره می توان برای خلق مضامین بهتر از آن بهره جست. در اثر پش رو نویسنده خوش ذوق با الهام از یادداشت های شهید عبدالله صادق با رویكرد داستان نویسی به زندگانی ایشان و مقوله دفاع مقدس پرداخته است كه امید است الگویی برای پرداختن به زندگی سایر شهدا باشد.

قیمت: 45,000 ریال

خرید

 
تقویم تاریخ دفاع مقدس جلد بیست و نهم حوادث دی 1361 (نبرد در شرایط سخت)

تألیف: سعید پورداراب

مجموعه‌ی پیش رو حوادث روزهای پس از عملیات محرم و دوران طلوع فجر و امتداد آن را دربرمی‌گیرد

قیمت: 170,000 ریال

خرید

 
تقویم تاریخ دفاع مقدس جلد سی‌ام حوادث بهمن 1361 (شرایط سخت در نبرد)

تألیف: سعید پورداراب

اثر پیش‌رو دربرگیرنده‌ی مجموعه وقایع جنگ تحمیلی در بهمن 1361 است كه حوادث مهم این ماه به همراه اسناد مهم در آن گردآوری شده است.

قیمت: 240,000 ریال

خرید

 
ارتش در گذار از بحران‌های انقلاب (پیوند ماندگار)

تألیف: سیدحسین محمدی ودود

مجموعه پیش‌رو با مروری بر فعالیت ارتشیان مسلمان و مذهبی در دوران طاغوت و نحوه‌ی ارتباط آنان با روحانیت مبارز و سایر انقلابی‌ها، به زمینه‌ها و چگونگی پیوستن ارتش به انقلاب اسلامی می‌پردازد. سپس با مروری بر اقدامات ارتش بعد از پیروزی انقلاب در سركوب ضدانقلاب، نقش تعیین‌كننده و پیشگام ارتش جمهوری اسلامی ایران را در هشت سال دفاع مقدس در حفظ و حراست كشور از گزند دشمنان سرسخت انقلاب اسلامی مورد بررسی قرار می‌دهد.

قیمت: 330,000 ریال

خرید

 
تقویم تاریخ دفاع مقدس (مسلم بن عقیل (ع)،فراتر از شجاعت)

تألیف: فرهاد بهروزی

در مهر ماه 1361 جبهه‌های جنگ عرصه¬ی كارزارهای نابرابر بود. در این ماه عملیات مسلم بن عقیل منجر به آزادسازی بخشی از مناطق اشغال شده گردید. دشمن بعثی در راه عقب‌نشینی به ارتفاعات پناه می‌برد و به رغم اینكه در منطقه كرمانشاه از پشتیبانی هوایی خوبی برخوردار بود رزمندگان اسلام توانستند ارتفاعات مشرف به شهر مندلی را متصرف شوند كه این به نوبه خود به خطر انداختن بغداد بود. اما به‌رغم احاطه بر شهرها، نیروهای ایرانی به هیچ عنوان شهرها و غیرنظامیان را هدف توپخانه قرار ندادند...

قیمت: 340,000 ریال

خرید

 
پیروزی خون بر شمشیر در محرم(تقویم تاریخ دفاع مقدس- جلد بیست و هفتم حوادث آبان ماه 1361)

تألیف: سعید پورداراب

كتابی كه در پیش‌رو دارید، بیست‌و‌هفتمین جلد از مجموعه¬ی كتب تقویم تاریخ دفاع مقدس است كه در مركز پژوهش‌های دفاع مقدس به‌وسیله‌ی محققان و مؤلفان تهیه و تدوین یافته و شامل كلیه‌ی حوادثی است كه در آبان ماه (محرم) سال 1361 در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل و سایر مناطق كشور روی داده.

قیمت: 270,000 ریال

خرید

 

  ورود اعضا

نام کاربری:

کلمه عبور:


بازديد ديروز :

بازديد امروز :

  • نام و نام خانوادگی: *
  • تلفن همراه:
  • پست الکترونیکی: *
  • گرو ه های خبرنامه: *