آخرین کتاب های منتشر شده - موارد 1 تا 10 از 1034 مورد

تقویم تاریخ دفاع مقدس، جلد چهل و هشتم، حوادث مرداد 1363 (دروغ بزرگ)

دروغگوی بعثی علیرغم هجوم آشكارش به مرزهای میهن اسلامی و اشغال چندین كیلومتر از خاك مقدس این سرزمین، با وقاحت تمام ایران را متجاوز می خواند. با گذشت روزها و هفته ها از آغاز جنگ و آنگاه كه مردان مؤمن و مدافع میهن اسلامی او و قشون شومش را متوقف ساختند و به عقب راندند، هنوز بر دروغش اصرار می ورزد و در سخنان و اطلاعیه ها و... ایران را متجاوز می خواند و پشتیبانان او علیرغم همه ی براهین موجود در معرفی متجاوز، از بیان آن خودداری می كنند. گردانندگان این صحنه انواع بمب ها، راكت های شیمیایی و .... را در نهان و آشكار به او عرضه می كنند و با این همه خود را بی طرف و حامی صلح معرفی می نمایند. دروغِ بی طرفی آنان كه می خواستند با ظاهری آراسته درون پلیدشان را از انظار جهانی مخفی دارند، كم كم رنگ باخته و آنان با گفتارشان خود را رسوا می‌كنند.

قیمت: 650,000 ریال

خرید

 
نقش آیت الله خامنه ای در مهار بحران 1388

تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی نشان می دهد این انقلاب و ملت، بارها مورد هجوم فتنه گران داخلی و خارجی قرار گرفته، اما تدبیری همیشگی با پشتوانه ی اندیشه ای ناب، توانسته است این امانت الهی را از تنگناهای تاریخ به سمت آینده ای روشن رهنمون سازد. ولایت فقیه به عنوان ركن ركین نظام اسلامی تضمین كننده ی جمهوریّت و اسلامیّت نظام و اصلی ترین نگاهبان كشور در برابر آسیب ها و طوفان ها در شرایط بحرانی است. بنابراین، جایگاه و نقش رهبر معظم انقلاب وجه ممیّز جمهوری اسلامی ایران با بسیاری از نظام‌های سیاسی دیگر محسوب می‌شود. این اثر به بررسی نقش و جایگاه و برخی ابعاد مدیریتی حضرت آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر حكومت اسلامی در حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 می‌پردازد و جلوه ها و ابعاد مدیریتی ایشان را توضیح می‌دهد.

قیمت: 120,000 ریال

خرید

 
نقش رسانه های مجازی در فتنه سال 1388

دهمین دوره ی انتخابات ریاست جمهوری، به ویژه تحولات پس از آن، عرصه ی فعالیت و مداخله گری رسانه های مجازی و شبكه های اجتماعی بود. این رسانه ها پیش و حین انتخابات به كارآمدزدایی و اعتبارزدایی از دولت پرداختند و پس از انتخابات هم با ادعای تقلب در انتخابات، به اعتمادزدایی و مشروعیت زدایی از نظام ادامه دادند. رسانه های مذكور در زمان تبلیغات انتخاباتی، مسائلی چون فساد سیاسی، اقتصادی و اخلاقی در حكومت را مطرح میكردند اما بیشترین، گسترده ترین و شدیدترین فعالیت را پس از برگزاری انتخابات داشتند. آنها با طرح شبهه ی تقلب در انتخابات، ادعای خشونت، شكنجه، سركوب، كودتا و... در جامعه را دنبال میكردند.

قیمت: 190,000 ریال

خرید

 
یادداشت های سیاسی ایران 1344-1260 (جلد دوم 1284-1280) (بخش دوم)

این كتاب جلد دوم از مجموعه ی چهارده جلدی «یادداشت های سیاسی ایران» است كه گزارشهای سفارت بریتانیا در ایران را طی سال‌های 1901-1905 / 1280-1284 دربر میگیرد. این دوره مقارن با سال های پایانی سلطنت مظفرالدین شاه است. ایران در این سال ها در وضعیت اسفناكی قرار داشت. با توجه به ساختار ضعیف نیروهای مسلح و ضعف حكومت مركزی، مناطق مختلف كشور شاهد بی نظمی، آشفتگی و شورش های محلی و قومی بود. وضعیت اقتصادی ایران نیز در این سال ها بسیار بحرانی بود و شاه طی چند مرحله به استقراض خارجی روی آورد كه البته بخشی از این وام ها را صرف هزینه ی مسافرت هایش به اروپا میكرد. از طرف دیگر، تحركات فرقه های ضالّه ی بابیت و بهائیت و واكنش علما و مردم در قبال آن و حمایت و سوءاستفاده ی انگلیس از این مسئله، ازجمله موضوعاتی است كه گزارش‌های زیادی را به خود اختصاص داده است. در این دوره نیز ایران شاهد رقابت سنتیِ روسیه و انگلیس در صحنه ی سیاست های داخلی خویش بود.

قیمت: 310,000 ریال

خرید

 
یادداشت های سیاسی ایران 1344-1260 (جلد دوم 1284-1280) (بخش اول)

این كتاب جلد دوم از مجموعه ی چهارده جلدی «یادداشتهای سیاسی ایران» است كه گزارش های سفارت بریتانیا در ایران را طی سال‌های 1901-1905 / 1280-1284 دربر میگیرد. این دوره مقارن با سالهای پایانی سلطنت مظفرالدین شاه است. ایران در این سالها در وضعیت اسفناكی قرار داشت. با توجه به ساختار ضعیف نیروهای مسلح و ضعف حكومت مركزی، مناطق مختلف كشور شاهد بی نظمی، آشفتگی و شورش های محلی و قومی بود. وضعیت اقتصادی ایران نیز در این سالها بسیار بحرانی بود و شاه طی چند مرحله به استقراض خارجی روی آورد كه البته بخشی از این وام ها را صرف هزینه ی مسافرت هایش به اروپا می كرد. از طرف دیگر، تحركات فرقه های ضالّه ی بابیت و بهائیت و واكنش علما و مردم در قبال آن و حمایت و سوءاستفاده ی انگلیس از این مسئله، ازجمله موضوعاتی است كه گزارش‌های زیادی را به خود اختصاص داده است. در این دوره نیز ایران شاهد رقابت سنتیِ روسیه و انگلیس در صحنه ی سیاست های داخلی خویش بود.

قیمت: 320,000 ریال

خرید

 
ملی- مذهبی ها (جریانشناسی نیروهای ملی- مذهبی در جمهوری اسلامی ایران)

تعارض ذاتیِ تفكر و ایدئولوژی حاكم بر جریان ملی ـ مذهبی‌ با ایدئولوژی جریان ولایی منجر به رویارویی آن با نظام جمهوری اسلامی ایران گردید. این تقابل در ابتدا از طریق مخالفت با نهادهای انقلابی شروع شد، سپس جریان مذكور در همه‌پرسی نظام جمهوری اسلامی، با پیشنهاد «جمهوری دموكراتیك اسلامی» مرز خود را با جریان ولایی روشن ساخت و هنگامی كه نتوانست اكثریت نمایندگان مجلس خبرگان قانون اساسی را به دست آورد و با تصویب اصل ولایت فقیه در آن مجلس، درصدد انحلال مجلس مذكور برآمد. در نهایت با تسخیر سفارت آمریكا از سوی دانشجویانی كه خود را پیرو خط امام می‌دانستند، از تصدی دولت موقت به صورت دسته‌جمعی استعفا داد و در مجلس اوّل شورای اسلامی با تشكیل فراكسیون همنام به همكاری با مخالفان جریان ولایی پرداخت و مخالفت خود را با استیضاح بنی‌صدر اعلام نموده، در انتخابات مجلس دوم، انتخابات را تحریم كرد و به یك اپوزیسیون داخلی تمام‌عیار تبدیل شد...

قیمت: 350,000 ریال

خرید

 
فقیه و امت «دیدگاه های علامه سید محمد حسین فضل الله درباره اندیشه ی سیاسی امام خمینی(ره)»

كتاب «فقیه و امت» مجموعه ای از گفتگوها، مصاحبه ها و پژوهش های علامه فضل الله درباره ی شخصیت امام خمینی و اندیشه های فقهی و سیاسی ایشان است. علامه فضل‌‌الله كه خود از طرفداران بزرگ تقریب مذاهب اسلامی و از حامیان برجسته ی انقلاب اسلامی بود، همواره از امام خمینی و اندیشه های ایشان دفاع كرده و ضرورت حمایت از نظام جمهوری اسلامی را مورد تأكید قرار میداد. وی انقلاب اسلامی ایران را نماد آرزوهای همه ی آزادگان در لبنان و جهان می دانست و همواره به مطالعه و بازخوانی اندیشه های امام خمینی و توجه به شیوه ی اجتهادی پویا و بالنده ی ایشان دعوت می كرد.

قیمت: 80,000 ریال

خرید

 
تقویم تاریخ دفاع مقدس، جلد چهل و چهارم، حوادث فروردین 1363 (پس لرزه های مجنون)

طی عملیات بزرگ خیبر كه در منطقه‌ی هورالهویزه اجرا شد رزمندگان اسلام ضربه‌های سنگینی به دشمن وارد كردند و جزایر مجنون شمالی و جنوبی كه بزرگ‌ترین ذخایر نفتی عراق را در درون خود داشت، به تصرف رزمندگان ایران اسلامی درآمد. ارتش عراق با وجود برتری مطلق تجهیزاتی و حمایت‌های فراوان و متنوع استكبار جهانی و برخی كشورهای عربی، نتوانست موفقیتی كسب نماید و تنها موفق گردید با تحمل تلفات و ضایعات سنگین، از گسترش پیشروی رزمندگان ما جلوگیری كند. از دست دادن این منطقه‌ی حساس و حیاتی، همچون زلزله‌ای اركان حكومت صدام را به لرزه درآورد.

قیمت: 530,000 ریال

خرید

 
خاطرات دكتر محمود صلاحی (جلد اول)

راه زیادی بود و همه خسته بودیم. شب قبل به‌خاطر برنامه‌ریزی و هماهنگی مراسم استقبال خواب را بر چشمانمان حرام كرده بودیم. درحالی‌كه كنار درب تویوتا نشسته بودم، كم‌كم خواب چشمانم را ربود. آقای امیرخانی بیدار بود، ولی بسیار خسته و خواب‌آلود به‌نظر می‌رسید. با این حال سرش را به لوله‌ی كلاشینكفی كه بر روی پایش بود، تكیه داده و جاده را می‌پایید. خیلی زود خوابم برد. در همان حالت خواب بودم كه سرم محكم به شیشه اصابت كرد تا آمدم به خود بجنبم، دیدم در حال پرتاب از شیشه‌ی اتومبیل به بیرون هستم. طولی نكشید كه جلوتر از ماشین روی زمین افتادم. تنها چیزی كه یادم می‌آید، این بود كه ماشین را دیدم كه با سرعت زیاد معلق‌زنان به سمت من می‌آمد. توانایی و فرصت بلندشدن و دورشدن را از دست داده بودم. همه‌ی اتفاقات خیلی سریع روی داد. مرگ همچون تصویری از جلوی چشمانم گذر كرد. فقط بی‌اختیار دوبار گفتم یا امام رضا!

قیمت: 225,000 ریال

خرید

 
نقد تاریخ نگاری انقلاب اسلامی (كتاب سیزدهم)

نقد علمی از راهكارهای مناسب در مواجهه با آثار پژوهشی در حوزه های مختلف تحقیقی است كه ضمن نشان دادن نقاط قوت و ضعف آثار بر غنای علمی آنها می افزاید. این مساله در حوزه علوم انسانی و به خصوص در رشته علوم سیاسی و تاریخ بیشتر از سایر رشته هامورد نیاز است. دخالت ارزش های فردی و گروهی در علوم انسانی باعث شده است تا برخی آثار مكتوب درباره وقایع مربوط به سرنوشت كشور مطالبی را مطرح نمایند كه با واقعیت رخ داده فاصله های زیادی داشته باشد.

قیمت: 90,000 ریال

خرید

 

  ورود اعضا

نام کاربری:

کلمه عبور:


بازديد ديروز :

بازديد امروز :

  • نام و نام خانوادگی: *
  • تلفن همراه:
  • پست الکترونیکی: *
  • گرو ه های خبرنامه: *