کتاب های منتشر شده در گروه اسناد - موارد 1 تا 10 از 64 مورد

محمدتقی شریعتی و كانون نشر حقایق اسلامی به روایت اسناد

اشغال ایران در جنگ جهانی دوم و پیرو آن هجوم ایدئولوژی‌های بیگانه، شرایطی را فراهم ساخت تا تفكر نوین دینی از تقابل میان آن ایدئولوژی‌ها و گفتمان دینیِ مسلط بر جامعه به وجود آید. در مشهد این تفكرِ دینی توسط محمدتقی شریعتی مزینانی ابراز شد و توسط پیروانش با تأسیس مؤسسه‌ای به نام كانون نشر حقایق اسلامی به منصه‌ی ظهور رسید. استاد محمدتقی شریعتی و پیروانش به مدت نیم‌قرن در كانون به فعالیت فرهنگی ـ سیاسی ـ اجتماعی پرداختند. این اثر به تشریح عملكرد استاد و پیروانش، خاصه در عرصه‌ی سیاست و نقش آنها در به‌وجودآمدن و شكل‌گیری انقلاب اسلامی با بهره‌گیری از اسناد مختلف می‌پردازد.

قیمت: 450,000 ریال

خرید

 
اسناد نهضت اسلامی ایران، جلد 4و5 (اعلامیه ها و بیانیه های صادر شده با امضای فضلا و طلاب حوزه ی علمیه ی قم)

حجت الاسلام والمسلمین استاد سیدهادی خسروشاهی از فعالان فرهنگی سیاسی پیشگام نهضت اسلامی در دوران قبل از انقلاب علیرغم خطرات موجود در اقدامی قابل تحسین و تقدیر به گردآوری اسناد تاریخ نهضت اسلامی پرداخته است. آنچه در ادامه ی مجلدات اول و دوم اسناد نهضت اسلامی از مجموعه اسناد گردآوری شده ی ایشان منتشر می گردد، جلد سوم شامل اعلامیه ها و بیانیه هایی است كه به امضای طلاب و فضلای حوزه ی علمیه ی قم در طول تاریخ نهضت اسلامی منتشر شده است. اسناد این مجلد كه به ترتیب تاریخی تدوین گردیده است در حقیقت گاهشمار تاریخ نهضت اسلامی به روایت اعلامیه ها و بیانیه ها به حساب می آید. جلد چهارم اسناد نهضت اسلامی هم كه در رابطه با جلد سوم می باشد شامل اعلامیه ها و بیانیه هایی است كه با امضای «حوزه ی علمیه ی قم » چاپ و تكثیر گردیده است.

قیمت: 380,000 ریال

خرید

 
اسناد نهضت اسلامی ایران، جلد 1و2 (بعثت و انتقام)

آنچه در ایران بعد از قیام 15 خرداد سال 1342 و تبعید امام خمینی (ره) تا پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن 1357 روی داد، حاصل تحولات شگرف وعمیقِ در باورها، اندیشه ها وخواسته های مردم مسلمان ایران بود. این تحولات شگرف محقق نمی شد مگر در پرتو تلاش های شبانه روزی ومجاهد ت های خاموش نیروهای مبارز مذهبی. آنچه نیروهای مذهبی درعرصه ی فكری و فرهنگی نهضت اسلامی نگاشته و انتشارداد ه اند به دو دسته قابل تقسیم است: نخست آثار و تألیفاتی كه با رویكردی مذهبی فرهنگی و به صورت آشكار منتشرمی گردید و دسته دوم آثار و نشریاتی است كه با رویكرد مبارزاتی مذهبی مخفیانه منتشر می گردید. چاپ و انتشار و توزیع اعلامیه های انقلابی و همچنین برخی نشریات ادامه دار مذهبی از این دسته هستند.

قیمت: 260,000 ریال

خرید

 
باستان گرایی در دوره پهلوی با تكیه بر جشن های 2500 ساله (به روایت اسناد)

باستان گرایی بعد از جنگ­ های روسیه علیه ایران توسط برخی روشنفكران غرب گرا چون آخوندزاده و دیگران برای مقابله با دین اسلام مطرح گردید، چرا كه عامل عقب­ ماندگی ایران را دین اسلام می­ دانستند، این تفكر در دوره رضا شاه شدت گرفت و همین بستری شد تا در دوره محمدرضا پهلوی مبدا تاریخ هجری شمسی به شاهنشاهی تغییر كرده و باستان گرایی به اوج خود برسد.

قیمت: 130,000 ریال

خرید

 
اعدام انقلابی رزم‌آرا به روایت اسناد

تدوین: داود امینی

جمعیت فدائیان اسلام با ورود به مبارزات سیاسی، به تبیین تئوری یك حكومت‌ ایدئال اسلامی پرداختند و در حركت اسلامی خود، تاكتیك مسلحانه را برگزیدند. آنها با اعدام انقلابی رزم‌آرا، تحولی عظیم در روند نهضت ملی پدید آوردند كه به پیروزی آن نهضت انجامید...

قیمت: 180,000 ریال

خرید

 
نقش مسجد در پیروزی انقلاب اسلامی (به روایت اسناد)

تدوین: خیرالله خیری اصل

در این اثر نقش مبارزاتی مساجد تهران در تاریخ انقلاب اسلامی با استفاده از اسناد برجای‌مانده‌ از ساواك و شهربانی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

قیمت: 95,000 ریال

خرید

 
تیمور بختیار به روایت اسناد

تدوین: منیژه صدری

برای تبیین هرچه بیشتر تاریخ انقلاب اسلامی، پژوهش و تحقیق درباره‌ی اولین رئیسِ سفاك ساواك ، براساس اسناد موجود، به علاقه‌مندان مطالعات انقلاب اسلامی تقدیم می‌شود.

قیمت: 90,000 ریال

خرید

 
زندگی و مبارزات آیت‌الله شهید سیدعبدالحسین دستغیب به روایت اسناد و خاطرات

تدوین: حمید سفیدگر شهانقی و محمد چغایی اراكی

مجموعه ی حاضر مروری است بر زندگانی، دیدگاه ها و مبارزات شهید آیت الله دستغیب براساس اسناد و خاطرات شفاهی.

قیمت: 73,000 ریال

خرید

 
دانشگاه آذرآبادگان به روایت اسناد

تدوین: ناهید عابدینی

اسناد مجموعه‌ی حاضر بیانگر گوشه‌ای از تلاش‌های قشر تحصیل‌كرده‌ی ایران است كه با وجود مراقبت‌های رژیم و مقابله كردن با مبارزات آنان, دانشجویان تا پیروزی انقلاب اسلامی به راه خود ادامه دادند.

قیمت: 100,000 ریال

خرید

 
خوابگردها ارتباط رهبران «سازمان مجاهدین خلق» با نهادهای اطلاعاتی و نظامی عراق 1358ـ 1381

تألیف: دكتر صفاءالدین تبرّائیان

مجموعه پیش رو شامل متن پنج گفت‌وگو و مذاكره رهبران سازمان با نهادهای اطلاعاتی و امنیتی و اسناد و تصاویر كم‌نظیر تعاملات و همكاری‌های سازمان با رژیم بعثی است كه ماهیت و عملكرد سازمان را روشن می‌سازد.

در انبار موجود نمی باشد.
 

  ورود اعضا

نام کاربری:

کلمه عبور:


بازديد ديروز :

بازديد امروز :

  • نام و نام خانوادگی: *
  • تلفن همراه:
  • پست الکترونیکی: *
  • گرو ه های خبرنامه: *