کتاب های منتشر شده در گروه خاطرات - موارد 1 تا 10 از 134 مورد

خاطرات آیت الله احمدی میانجی

... ایشان در شمار عالمان و برگزیدگان بودند كه علم را با عمل، و تقوا را با جهاد، و فقاهت را با تبلیغ دین، و برجستگی رتبه‌ی دانش و تحقیق را با كمال فروتنی و زهد و كم‌توقعی درهم آمیخته و در عرصه‌ی دین و معنویت همچون میدان حضور و نشاط انقلابی، از پیشروان و گوی سبقت‌ربودگان بودند...

قیمت: 190,000 ریال

خرید

 
پشت دروازه های شهر(خاطرات سرتیپ منوچهر نجفدری)

منوچهر نجفدری در سال 1309 در بخش اَلَشتر از توابع استان لرستان متولد شد. پدرش حاكم نظامی مناطق سلسله و دلفان و الشتر بود. در مهر 1324 به دبیرستان نظام تهران وارد شد و در 1334 در طرح تقسیم به تیپ مستقل خاش در استان سیستان اعزام گردید. پس از آن در سال 1339 در گروهان ژاندارمری قصرشیرین مأمور به خدمت شد اما به دلیل درگیری با رئیس ساواك قصرشیرین و مبارزه با قاچاق كالا در خرداد سال 1341 به استان فارس منتقل گردید. وی در سال 1347 برای سپری‌كردن دوره‌ی عالی به تهران منتقل و در مهرماه 1354 به سمت فرمانده هنگ ژاندارمری تهران منصوب شد. نجفدری پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای ادامه‌ی خدمت به سمت فرماندهی ناحیه‌ی ژاندارمری سیستان منصوب گردید. در سال 1359 به مقام جانشینی فرمانده كل ژاندارمری منصوب شد، اما با شروع جنگ تحمیلی، وی ضمن حفظ سمت جانشینی به فرماندهی عملیات نامنظم محور ماهشهر ـ آبادان ـ خرمشهر منصوب گردید. نجفدری در سال 1362 به علت بیماری با موافقت وزارت كشور بازنشسته شد اما پس از چهارده ماه بازنشستگی دوباره در سال 1363 به فرماندهی ژاندارمری استان سیستان منصوب شد و تا سال 1370 در این منطقه خدمت نمود و به دفع اشرار و سوداگران مرگ پرداخت. پس از ادغام نیروهای سه‌گانه‌ی ژاندارمری، كمیته و شهربانی وی به ریاست گروه مشاوران فرماندهی ناجا منصوب شد و سرانجام در سال 1371 پس از 42 سال خدمت بازنشسته گردید. امیر سرتیپ نجفدری در مهرماه سال 1396 دار فانی را وداع گفت.

قیمت: 450,000 ریال

خرید

 
خاطرات دكتر محمود صلاحی (جلد اول)

راه زیادی بود و همه خسته بودیم. شب قبل به‌خاطر برنامه‌ریزی و هماهنگی مراسم استقبال خواب را بر چشمانمان حرام كرده بودیم. درحالی‌كه كنار درب تویوتا نشسته بودم، كم‌كم خواب چشمانم را ربود. آقای امیرخانی بیدار بود، ولی بسیار خسته و خواب‌آلود به‌نظر می‌رسید. با این حال سرش را به لوله‌ی كلاشینكفی كه بر روی پایش بود، تكیه داده و جاده را می‌پایید. خیلی زود خوابم برد. در همان حالت خواب بودم كه سرم محكم به شیشه اصابت كرد تا آمدم به خود بجنبم، دیدم در حال پرتاب از شیشه‌ی اتومبیل به بیرون هستم. طولی نكشید كه جلوتر از ماشین روی زمین افتادم. تنها چیزی كه یادم می‌آید، این بود كه ماشین را دیدم كه با سرعت زیاد معلق‌زنان به سمت من می‌آمد. توانایی و فرصت بلندشدن و دورشدن را از دست داده بودم. همه‌ی اتفاقات خیلی سریع روی داد. مرگ همچون تصویری از جلوی چشمانم گذر كرد. فقط بی‌اختیار دوبار گفتم یا امام رضا!

قیمت: 225,000 ریال

خرید

 
خاطرات حجت الاسلام والمسلمین علی اكبر مهدوی خراسانی

مهدوی خراسانی تحصیلات خود را در نیشابور، مشهد و بعداً در قم سپری نمود، سپس تحتتأثیر فضای انقلابی نهضت امام خمینی، از طریق منبر و وعظ و خطابه به یاران امام پیوست و به گسترش و فراگیر نمودن پیام انقلابی نهضت امام پرداخت.پس از اقامت در تهران، منبرهای انقلابیاش ادامه یافت و طولی نكشید كه ساواك از او به عنوان فردی خطرناك یاد كرده و به واسطهی منبرهایش تحت تعقیب قرار گرفت و چند بار به زندان افتاد و حتی ممنوعالمنبر و ممنوعالخروج گردید. به واسطهی سخنرانی انقلابی كه در شب پانزدهم خرداد در مسجد بازار تهران ایراد كرد، جزو اولینروحانیونبازداشتشدهی قیام پانزده خرداد بود و این نشان از آن داشت كه روحیهی انقلابی وی باعث شده تا جزو «السابقون» نهضت امام خمینی باشد.

قیمت: 140,000 ریال

خرید

 
خاطرات دكتر محمد رضا منصوری

از پایان قرن هفدهم میلادی، استفاده از خاطرات شخصی گروه‌های متعدد اجتماعی به عنوان نمونه ‌داده‌های تاریخی؛ مورد توجه محققان قرار گرفت .در فرهنگ ایرانی ـ اسلامی، از قرون میانه، سفرنامه‌نویسی به عنوان شكلی از خاطره‌نگاری مرسوم بوده و نمونه‌های بارزی از آن در ادوار گوناگون تاریخی می‌توان برشمرد. در تاریخ معاصرایران، با توجه به تحولات مهم ، نهضتها و قیام های مردمی علیه استبداد داخلی و استعمار خارجی به خصوص انقلاب اسلامی كه این تلاش ها را به ثمر رساند، ثبت وقایع از زبان شاهدان عینی رویدادها حائز اهمیت می باشد

قیمت: 120,000 ریال

خرید

 
خاطرات امیر سرتیپ سید ابراهیم حجازی

خاطرات تیمسار سید ابراهیم حجازی كه در این راستا منتشر می شود، اطلاعات سودمندی از اوضاع خرمشهر در سالهای نزدیك انقلاب، جریانهای تجزیه طللبی جنوب كشور ، جریان خلق عرب و همچنین ارتباط فعالیت های شهربانی در سالهای پرالتهاب و پر حادثه نخستین سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی و سالها فعالیت در دانشگاه آزاد اسلامی، دیوان‌ محاسبات‌ كشور و ... در اختیار ما قرار می دهد.

قیمت: 160,000 ریال

خرید

 
خاطرات مریم بهروزی

بخش مهمی از فعالیت خانم بهروزی مربوط به تأسیس جامعه‌ی زینب(س) است. این جامعه تشكلی سیاسی- مذهبی برای زنان است كه به پیشنهاد رئیس‌جمهور وقت آیت‌الله خامنه‌ای به وجود آمد. این تشكل كه خانم بهروزی از مؤسسین و دبیركل آن است نقش مهمی در فعالیت‌های انتخاباتی مجلس، ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر تهران دارد، همچنین برای ترویج فرهنگ اسلامی تلاش می‌كند. خاطرات خانم بهروزی از تأسیس و فعالیت این حزب بخشی از تاریخچه‌ی احزاب پس از پیروزی انقلاب اسلامی را روشن می‌سازد و ما را با زنان فعال سیاسی آشنا می‌سازد.

قیمت: 90,000 ریال

خرید

 
تب و تاب (خاطرات دكتر محمدرضا فرتوك زاده)

خاطرات محمد رضا فرتوك زاده ، اطلاعات سودمندی از جریان انقلاب در شیراز و تهران در اختیار ما قرار می دهد. ایشان فعالیتهای سیاسی و اجتماعی خود را از دانشگاه شیراز آغاز كرد و ضمن فعالیت مذهبی و سیاسی در محیط دانشگاه، در خارج از دانشگاه نیز با افراد مختلفی كه از راههای گوناگون به مبارزه با سیاستهای رژیم، می پرداختند، همكاری می كرد. وی در سالهای 1353 و1354 دوبار توسط ساواك دستگیر و مدتی در زندان عادل آباد شیراز به سر برد. خاطرات ایشان روایتی مستند از اقدامات نیروهای مذهبی برای مقابله با وضعیت نا مناسب دانشگاه شیراز در اختیار ما قرار می دهد. جریان غم انگیز سرنوشت افرادی كه با نیت مبارزه علیه رژیم در مسیر مبارزه گام نهادند اما در دام سازمان مجاهدین خلق گرفتار شدند نیز بخشهایی از خاطرات را به خود اختصاص داده است. در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز ناگفته های بسیاری از دوران ریاست ایشان بر دانشكده پزشكی فسا ، دوران انقلاب فرهنگی و همچنین ریاست دانشگاه شیراز و ریاست دانشگاه فاطمیه قم بیان شده است.

در انبار موجود نمی باشد.
 
قتل عام؛ تهدیدات فرهنگی انقلاب اسلامی

استكبار جهانی كه با پیروزی انقلاب اسلامی از كشور رانده شده بود درصدد برآمد تا به هدم و تخریب اساس نظام اسلامی بپردازد، لذا پس از اتمام جنگ تحمیلی و شكست در عرصه ی جنگ سخت، به تهاجم فرهنگی روی آورد و به انحای مختلف كوشید تا نظام اسلامی را از ماهیت اصلی خویش دور كرده، آن را استحاله نماید. دشمن در این راه با تشبث به انواع رسانه ها و ابزارهای مدرن به تبلیغ علیه نظام اسلامی پرداخت.

قیمت: 130,000 ریال

خرید

 
خاطره‌ها (جلد پنجم) «خاطرات دو دهه سرپرستی حج»

تألیف: محمد محمدی ری شهری

اثر پیش‌رو خاطرات آیت‌الله ری‌شهری از دو دهه سرپرستی حجاج می‌باشد كه تلاش صادقانه و خالصانه‌ی وی و همكارانش را در برگزاری حج ابراهیمی تشریح می‌كند. مقابله با زیاده‌خواهی‌های آل‌سعود و تلاش برای برگزاری مراسم برائت از مشركین در محیط خفقان عربستان سعودی، تعامل بعثه‌ی مقام معظم رهبری با وزارت خارجه و سازمان حج و زیارت برای برگزاری حجی در تراز جمهوری اسلامی و ... اهمّ مباحث فصول كتاب می‌باشند.

قیمت: 395,000 ریال

خرید

 

  ورود اعضا

نام کاربری:

کلمه عبور:


بازديد ديروز :

بازديد امروز :

  • نام و نام خانوادگی: *
  • تلفن همراه:
  • پست الکترونیکی: *
  • گرو ه های خبرنامه: *