کتاب های منتشر شده در گروه خاطرات - موارد 1 تا 10 از 130 مورد

خاطرات حجت الاسلام والمسلمین علی اكبر مهدوی خراسانی

مهدوی خراسانی تحصیلات خود را در نیشابور، مشهد و بعداً در قم سپری نمود، سپس تحتتأثیر فضای انقلابی نهضت امام خمینی، از طریق منبر و وعظ و خطابه به یاران امام پیوست و به گسترش و فراگیر نمودن پیام انقلابی نهضت امام پرداخت.پس از اقامت در تهران، منبرهای انقلابیاش ادامه یافت و طولی نكشید كه ساواك از او به عنوان فردی خطرناك یاد كرده و به واسطهی منبرهایش تحت تعقیب قرار گرفت و چند بار به زندان افتاد و حتی ممنوعالمنبر و ممنوعالخروج گردید. به واسطهی سخنرانی انقلابی كه در شب پانزدهم خرداد در مسجد بازار تهران ایراد كرد، جزو اولینروحانیونبازداشتشدهی قیام پانزده خرداد بود و این نشان از آن داشت كه روحیهی انقلابی وی باعث شده تا جزو «السابقون» نهضت امام خمینی باشد.

قیمت: 140,000 ریال

خرید

 
خاطرات دكتر محمد رضا منصوری

از پایان قرن هفدهم میلادی، استفاده از خاطرات شخصی گروه‌های متعدد اجتماعی به عنوان نمونه ‌داده‌های تاریخی؛ مورد توجه محققان قرار گرفت .در فرهنگ ایرانی ـ اسلامی، از قرون میانه، سفرنامه‌نویسی به عنوان شكلی از خاطره‌نگاری مرسوم بوده و نمونه‌های بارزی از آن در ادوار گوناگون تاریخی می‌توان برشمرد. در تاریخ معاصرایران، با توجه به تحولات مهم ، نهضتها و قیام های مردمی علیه استبداد داخلی و استعمار خارجی به خصوص انقلاب اسلامی كه این تلاش ها را به ثمر رساند، ثبت وقایع از زبان شاهدان عینی رویدادها حائز اهمیت می باشد

قیمت: 120,000 ریال

خرید

 
خاطرات امیر سرتیپ سید ابراهیم حجازی

خاطرات تیمسار سید ابراهیم حجازی كه در این راستا منتشر می شود، اطلاعات سودمندی از اوضاع خرمشهر در سالهای نزدیك انقلاب، جریانهای تجزیه طللبی جنوب كشور ، جریان خلق عرب و همچنین ارتباط فعالیت های شهربانی در سالهای پرالتهاب و پر حادثه نخستین سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی و سالها فعالیت در دانشگاه آزاد اسلامی، دیوان‌ محاسبات‌ كشور و ... در اختیار ما قرار می دهد.

قیمت: 160,000 ریال

خرید

 
خاطرات مریم بهروزی

بخش مهمی از فعالیت خانم بهروزی مربوط به تأسیس جامعه‌ی زینب(س) است. این جامعه تشكلی سیاسی- مذهبی برای زنان است كه به پیشنهاد رئیس‌جمهور وقت آیت‌الله خامنه‌ای به وجود آمد. این تشكل كه خانم بهروزی از مؤسسین و دبیركل آن است نقش مهمی در فعالیت‌های انتخاباتی مجلس، ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر تهران دارد، همچنین برای ترویج فرهنگ اسلامی تلاش می‌كند. خاطرات خانم بهروزی از تأسیس و فعالیت این حزب بخشی از تاریخچه‌ی احزاب پس از پیروزی انقلاب اسلامی را روشن می‌سازد و ما را با زنان فعال سیاسی آشنا می‌سازد.

قیمت: 90,000 ریال

خرید

 
تب و تاب (خاطرات دكتر محمدرضا فرتوك زاده)

خاطرات محمد رضا فرتوك زاده ، اطلاعات سودمندی از جریان انقلاب در شیراز و تهران در اختیار ما قرار می دهد. ایشان فعالیتهای سیاسی و اجتماعی خود را از دانشگاه شیراز آغاز كرد و ضمن فعالیت مذهبی و سیاسی در محیط دانشگاه، در خارج از دانشگاه نیز با افراد مختلفی كه از راههای گوناگون به مبارزه با سیاستهای رژیم، می پرداختند، همكاری می كرد. وی در سالهای 1353 و1354 دوبار توسط ساواك دستگیر و مدتی در زندان عادل آباد شیراز به سر برد. خاطرات ایشان روایتی مستند از اقدامات نیروهای مذهبی برای مقابله با وضعیت نا مناسب دانشگاه شیراز در اختیار ما قرار می دهد. جریان غم انگیز سرنوشت افرادی كه با نیت مبارزه علیه رژیم در مسیر مبارزه گام نهادند اما در دام سازمان مجاهدین خلق گرفتار شدند نیز بخشهایی از خاطرات را به خود اختصاص داده است. در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز ناگفته های بسیاری از دوران ریاست ایشان بر دانشكده پزشكی فسا ، دوران انقلاب فرهنگی و همچنین ریاست دانشگاه شیراز و ریاست دانشگاه فاطمیه قم بیان شده است.

قیمت: 120,000 ریال

خرید

 
قتل عام؛ تهدیدات فرهنگی انقلاب اسلامی

استكبار جهانی كه با پیروزی انقلاب اسلامی از كشور رانده شده بود درصدد برآمد تا به هدم و تخریب اساس نظام اسلامی بپردازد، لذا پس از اتمام جنگ تحمیلی و شكست در عرصه ی جنگ سخت، به تهاجم فرهنگی روی آورد و به انحای مختلف كوشید تا نظام اسلامی را از ماهیت اصلی خویش دور كرده، آن را استحاله نماید. دشمن در این راه با تشبث به انواع رسانه ها و ابزارهای مدرن به تبلیغ علیه نظام اسلامی پرداخت.

قیمت: 130,000 ریال

خرید

 
خاطره‌ها (جلد پنجم) «خاطرات دو دهه سرپرستی حج»

تألیف: محمد محمدی ری شهری

اثر پیش‌رو خاطرات آیت‌الله ری‌شهری از دو دهه سرپرستی حجاج می‌باشد كه تلاش صادقانه و خالصانه‌ی وی و همكارانش را در برگزاری حج ابراهیمی تشریح می‌كند. مقابله با زیاده‌خواهی‌های آل‌سعود و تلاش برای برگزاری مراسم برائت از مشركین در محیط خفقان عربستان سعودی، تعامل بعثه‌ی مقام معظم رهبری با وزارت خارجه و سازمان حج و زیارت برای برگزاری حجی در تراز جمهوری اسلامی و ... اهمّ مباحث فصول كتاب می‌باشند.

قیمت: 395,000 ریال

خرید

 
«نیم قرن خدمت» خاطرات سیدرضا نیری (اب الایتام)

انقلاب اسلامی همان‌گونه كه محصول فعالیت‌های گسترده‌ی گروه‌ها و اقشار مختلف جامعه بوده است، باید از زبان افرادی متفاوت و متعدد نیز بازگو شود تا علاوه بر دسترسی جامع‌تری به جزئیات وقایع، چگونگی و زوایای گوناگون وقایع نیز پدیدار شوند. خاطرات رضا نیری كه در این راستا منتشر می‌شود، اطلاعات سودمندی از نخستین سال‌های شكل‌گیری نهضت اسلامی و وقایع مهم این دوره همچون نهضت 15 خرداد 42، تبعید امام خمینی، ترور حسنعلی منصور و. .. تا سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در اختیار ما می‌گذارد.

قیمت: 110,000 ریال

خرید

 
خاطرات سید احمد نصری

تدوین: ندا خجسته نژاد و سیدقاسم حسینی

خاطرات سید احمد نصری، اطلاعات سودمندی از فعالیت‌های مبارزین انقلابی در شهر قزوین را در اختیار ما قرار می‌دهد.

قیمت: 80,000 ریال

خرید

 
خیابان 42: خاطرات مرتضی غرقی از نیویورك 1383-1389

در این كتاب سعی شده است تا گوشه‌هایی از تجربیات سیاسی و اجتماعی مرتضی غرقی در سازمان ملل و آمریكا از سال 1383 تا 1389ش به نگارش درآید.

قیمت: 72,000 ریال

خرید

 

  ورود اعضا

نام کاربری:

کلمه عبور:


بازديد ديروز :

بازديد امروز :

  • نام و نام خانوادگی: *
  • تلفن همراه:
  • پست الکترونیکی: *
  • گرو ه های خبرنامه: *