کتاب های منتشر شده در گروه احزاب و گروه ها - موارد 1 تا 10 از 19 مورد

ملی- مذهبی ها (جریانشناسی نیروهای ملی- مذهبی در جمهوری اسلامی ایران)

تعارض ذاتیِ تفكر و ایدئولوژی حاكم بر جریان ملی ـ مذهبی‌ با ایدئولوژی جریان ولایی منجر به رویارویی آن با نظام جمهوری اسلامی ایران گردید. این تقابل در ابتدا از طریق مخالفت با نهادهای انقلابی شروع شد، سپس جریان مذكور در همه‌پرسی نظام جمهوری اسلامی، با پیشنهاد «جمهوری دموكراتیك اسلامی» مرز خود را با جریان ولایی روشن ساخت و هنگامی كه نتوانست اكثریت نمایندگان مجلس خبرگان قانون اساسی را به دست آورد و با تصویب اصل ولایت فقیه در آن مجلس، درصدد انحلال مجلس مذكور برآمد. در نهایت با تسخیر سفارت آمریكا از سوی دانشجویانی كه خود را پیرو خط امام می‌دانستند، از تصدی دولت موقت به صورت دسته‌جمعی استعفا داد و در مجلس اوّل شورای اسلامی با تشكیل فراكسیون همنام به همكاری با مخالفان جریان ولایی پرداخت و مخالفت خود را با استیضاح بنی‌صدر اعلام نموده، در انتخابات مجلس دوم، انتخابات را تحریم كرد و به یك اپوزیسیون داخلی تمام‌عیار تبدیل شد...

قیمت: 350,000 ریال

خرید

 
سازمان چریك های فدایی خلق

سازمان چریك¬های فدایی خلق در سال 1350 اعلام موجودیت نمود؛ اما فرایند پیدایی این سازمان، از سایر گروه¬های مولودِ این مقطع پیچیده¬تر بود. ائتلاف دو گروه چپ موازی كه یكی بیژن جزنی و دیگری مسعود احمدزاده را به عنوان ایدئولوگ پذیرفته بود، تقریباً هم‌زمان با عملیات مسلحانه در سیاهكل صورت گرفت؛ عملیاتی كه بیش از آنكه خود عملیات دستاوردی عینی برای چریك¬ها داشته باشد، تبلیغات اغراق‌آمیز درباره‌ی آن، این سازمان را مشهور نمود. چریك‌های فدایی خلق در سال¬های مبارزه علیه رژیم پهلوی، با ترور برخی افراد وابسته به رژیم، خط مبارزه مسلحانه را ادامه دادند؛ اما ضربات مهلك ساواك بر چریك¬ها آنان را ضعیف و منزوی نمود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی سازمان مذكور از نظام جمهوری اسلامی فاصله گرفت و چریك¬ها در گنبد و به¬ویژه در كردستان دست خویش را به خون هموطنان آلوده ساختند. این سازمان در مبارزه علیه نظام اسلامی و مردم انقلابی ایران دچار شكست مطلق گردیده و با تحمل انشعابات متعدد، به یك سازمان در حال احتضار تبدیل شده است.

قیمت: 190,000 ریال

خرید

 
خداوند اشرف از ظهور تا سقوط (نگاهی مستند و تاریخی به روند فرقه‌گرایی سازمان مجاهدین خلق)

تألیف: سیدحجت سیداسماعیلی

كتاب حاضر كه به قلم آقای سیدحجت سیداسماعیلی عضو پیشین شورای مركزی مجاهدین نوشته شده است، حاصل مشاهدات و اطلاعات ایشان از سال‌های حضور در اشرف می‌باشد كه روند فرقه‌گرایی در سازمان توسط مسعود رجوی را به خوبی بیان می‌كند.

در انبار موجود نمی باشد.
 
بسیج دانشجویی و هویت انقلاب اسلامی

تألیف: بهروز تقی‌زاده

در این اثر نویسنده‌ی محترم به عملكرد و فعالیت های بسیج دانشجویی طی سالیان پس از جنگ تا سال 1389 پرداخته است

قیمت: 125,000 ریال

خرید

 
تركیب التقاط و ترور (بررسی عملكرد و اسناد گروه فرقان)

تألیف: محمدحسن روزی‌طلب

در این كتاب ،ماهیت گروه فرقان، بازخوانی ترورهای آنها و اقدامات نهادها انقلابی در تعقیب، دستگیری و محاكمه‌ی آنان ، نگاشته شده است .

قیمت: 125,000 ریال

خرید

 
دفتر تحكیم وحدت از آغاز تا انشعاب

تألیف: علی كردی

در این تحقیق تلاش شده‌است تا مقاطع و ادوار گوناگون دفتر تحكیم وحدت به‌عنوان مهم‌ترین تشكل جنبش دانشجویی در دهه‌های گذشته مورد ارزیابی قرار گیرد.

قیمت: 73,000 ریال

خرید

 
دفتر تحكیم وحدت در كشاكش سنت و تجدد

اثر پیش‌رو تحقیقی است درباره‌ی چگونگی و روند تطور گفتمان دفتر تحكیم وحدت از زمان‌شكل‌‌گیری تا حال.

در انبار موجود نمی باشد.
 
هشت سال بحران‌آفرینی اصلاح‌طلبان(چاپ سوم )

تألیف: سلمان علوی‌نیك‌

در این اثر، نویسنده‌ی محترم با استناد به آثار برجای مانده از مهم‌ترین اعضای حزب مشاركت به تحلیل عملكرد آن پرداخته است و این تحلیل را در چارچوب اندیشه‌ها و افكار بنیانگذار جمهوری اسلامی، حضرت امام‌خمینی، به عنوان معیار اصلی هویت این نظام نوپا به انجام رسانیده است.

در انبار موجود نمی باشد.
 
آسیب‌شناسی حزب مشاركت ایران اسلامی

نویسنده: سلمان علوی نیك

در این اثر، نویسنده‌ی محترم با استناد به آثار برجای مانده از مهم‌ترین اعضای حزب مشاركت به تحلیل عملكرد آن پرداخته است و این تحلیل را در چارچوب اندیشه‌ها و افكار بنیانگذار جمهوری اسلامی، حضرت امام‌خمینی، به عنوان معیار اصلی هویت این نظام نوپا به انجام رسانیده است

در انبار موجود نمی باشد.
 
گروه فرقان

تالیف: علی کردی

در فضای سیاسی قبل و به ویژه بعد از انقلاب اسلامی، گروه فرقان، به رهبری اكبر گودرزی، از مصادیق بارز خوارج عصر انقلاب اسلامی هستند.گروه فرقان پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در ضدیت با روحانیت مبارز و آگاه، مشی بسیار رادیكال و تندی علیه انقلاب اتخاذ كرد. اوج دشمنی‌های فرقان با انقلاب اسلامی در ترور شخصیت‌های اسلامی و انقلابی تجلی یافت. در رویكرد تروریستی گروه فرقان افرادی چون: استاد مطهری، ‌دكتر مفتح ، آیت‌الله قاضی طباطبایی و حاج مهدی عراقی به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمدند .

در انبار موجود نمی باشد.
 

  ورود اعضا

نام کاربری:

کلمه عبور:


بازديد ديروز :

بازديد امروز :

  • نام و نام خانوادگی: *
  • تلفن همراه:
  • پست الکترونیکی: *
  • گرو ه های خبرنامه: *