به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مركز اسناد انقلاب اسلامی وب سایت امت اسلامی نوشت:   امت اسلامی پس از آنكه جنبش مقاومت اسلامی “حماس” در جریان مراسم سالروز تأسیس خود در غزه پهباد شناسایی خود را به پرواز درآورد و رژیم صهیونیستی جرئت حمله به آن را به خود نداد، خبرنگار نظامی شبكه یك تلویزیون این رژیم این سؤال را مطرح كرد كه چرا نیروی هوایی “اسرائیل” به خود جرئت ساقط كردن این پهباد را نداد؟
امیر بار شالوم” خبرنگار نظامی شبكه یك تلویزیون اسرائیل یكشنبه‌شب گذشته و پس از آنكه یگان ضد هوایی گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی حماس پهباد شناسایی خود را در آسمان غزه به پرواز درآورد، این سؤال را از فرماندهان ارتش صهیونیستی مطرح كرد كه چرا نیروی هوایی این رژیم پهباد مذكور را كه برای اولین بار در تاریخ منازعه فلسطینی ـ صهیونیستی آزادانه در آسمان غزه به پرواز در می‌آید، هدف قرار نداده و ساقط نكرده است؟

بار شالوم با تأكید بر اینكه فرماندهان ارتش هیچ پاسخی به این سؤال نداشتند، خاطر نشان كرد كه به‌احتمال زیاد تغییر قواعد بازی و توان بازدارندگی برابر حماس در برابر ارتش صهیونیستی كه از نتایج جنگ اخیر غزه است، باعث سكوت این رژیم در برابر هنرنمایی پهباد شناسایی حماس در آسمان غزه شده است.

این خبرنگار شبكه یك تلویزیون رژیم صهیونیستی در ادامه این سؤال را مطرح كرد كه پس چه كسی مسئول نظارت بر آسمان نوار غزه است؟ آیا اختیار حریم هوایی این منطقه همچنان در دست اسرائیل است؟

این در حالی است كه گردان‌های قسام دیروز یكشنبه در جریان رژه باشكوه خود در بیست و هفتمین سالروز تأسیس حماس برای اولین بار هواپیمای شناسایی ابابیل را به معرض نمایش گذاشت كه این اقدام دشمن صهیونیستی را كاملاً غافلگیر كرد. به دنبال پرواز هواپیمای شناسایی قسام بر فراز آسمان باریكه غزه، نیروی هوایی رژیم صهیونیستی از ترس نفوذ هواپیماهای حماس به داخل اراضی اشغالی جنگنده‌های اف ۱۶ خود را به پرواز درآورد.

افسران نیروی هوایی رژیم صهیونیستی می‌ترسند كه هواپیمای شناسایی حماس همانند حزب‌الله وارد حریم هوایی اراضی اشغالی شده و عملیاتی را صورت داده و یا اقدام به جمع‌آوری اطلاعاتی حساس از این رژیم نماید، به همین خاطر، جنگنده‌های اف ۱۶ خود را به حالت آماده‌باش درآورده‌اند.

لازم به یادآوری است كه گردان‌های قسام در جریان جنگ ۵۱ روزه غزه نیز این پهبادهای شناسایی خود را به پرواز درآورد و یكی از آن‌ها توانسته بود به‌صورت مستقیم از منطقه اطراف وزارت جنگ رژیم صهیونیستی تصویربرداری كرده و آن‌ها را به مقر فرماندهی یگان ضد هوایی قسام ارسال كند