به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مركز اسناد انقلاب اسلامی وبلاگ دلنوشته های یك دوست نوشت:  شهید حمید تقوی و امثال وی در حقیقت ذخایر انقلاب هستند، گنجینه‌هایی بی‌همتا و بی‌مانند.

خوب می‌دانید كه آموزش یك نیروی نظامی و خبره گشتن او در امور جنگی، یك برنامه بلند مدت می‌طلبد كه البته تضمین شده هم نیست. به این معنا كه فراگرفتن آموزش‌های گوناگون یك نیروی نظامی و طی كردن مراحل گوناگون نظامی، تنها در سطح تئوری تأیید كننده آن نیرو است. (تمرینات عملی هم در صلح، به نوعی تئوری محسوب می‌شود).

مشخص نیست در صحنه جنگ واقعی و در میدان نبرد با یك دشمن كینه جو و در میدان كشت و كشتار، عملكرد آن نیرو چگونه باشد، همانگونه كه این مورد را برای نیروهای نظامی كشورهایی چون آمریكا (در جنگ عراق و افغانستان) و رژیم پست صهیونیستی (در جنگ 33 روزه مقابل حزب الله) می‌بینیم. نیروهایی كه ادعای توانمندی شان گوش فلك را كر كرده اما در میدان نبرد، خبری از زبدگی نظامی نیست و حتی خودكشی می‌كنند.

اما... جنگ 8 ساله ایران و رژیم بعث صدام، آزمون بود و معلم؛ آزمونی برای غیرت ایرانی و معلمی برای پرورش اعجوبه‌های نظامی و البته میدانی بود برای تبلور استعدادهای مردان جنگی این سرزمین.

عملیات‌های گوناگون در جنگ تحمیلی، تجربه‌ای گرانقدر برای امرا و سرداران نظامی ما فراهم كرد؛ اكنون فرماندهانی كه آن تجربه گرانقدر را پشت سر ‌گذاشته‌اند، مردان جنگی این سرزمینند كه فی الواقع بهتر از صدهزار نیروی نظامی‌اند. هر كدام به تنهایی توانایی مدیریت یك جنگ تمام عیار در سطح ملی را دارند.

از دست دادن این مردان جنگی، ضایعه‌ای بزرگ برای این آب و خاك است؛ ضایعه‌ای كه هیچ چیز جای آن را پر نمی‌كند؛  همانطور كه فرموده اند با فوت یك عالم دینی، صدمه‌ای به اسلام می‌رسد كه هیچ چیز جای آن را نمی‌گیرد، با شهادت این سرداران بزرگ هم ، صدمه‌ای به این كشور اسلامی وارد می‌شود.

عقیده شهادت طلبی نیروهای اسلام و توكل به خداوند، رمز موفقیت است، اما این جنگاوران در میدان شهادت طلبی، تقوا و توكل هم امیر و سردارند. اگر مبالغه نشود، هر كدام مالك اشتری هستند برای ولی خود؛ در لشكر ولایت، هیچكس جای مالك را نمی‌گیرد.

لعنت و قهر و عذاب خداوند بر پدیدآورندگان تكفیری‌ها، كسانی كه جنگی علیه اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله و سلم به راه انداخته‌اند كه اگر نباشند همین سرداران، نوامیس تمام تشیع به خطر می‌افتد. از ابتدای جنگ سوریه و عراق، تعداد زیادی از این سرداران و مردان جنگی سپاه اسلام به شهادت رسیده‌اند و هنوز هم این روند ادامه دارد.
به گزارش   خبرگزاری فارس، سردار سرتیپ پاسدار حمید تقوی، از فرماندهان قرارگاه رمضان در دوران دفاع مقدس در حین انجام مأموریت مستشاری برای مقابله با تروریست‌های تكفیری و داعش در سامرا به شهادت رسید