یكی از سران گروهك تروریستی «جبهة النصره» شاخه القاعده در سوریه، اعلام كرد كه گروه داعش در اول ماه رمضان قصد دارد یك طرح تروریستی را علیه ارتش لبنان اجرا كند.

روزنامه «السفیر» در گزارشی اقدام یكی سركردگان گروهك تروریستی «جبهه النصره» در افشای طرح تروریستی داعش در شمال لبنان را مشكوك خواند و تاكید كرد كه این اقدام می‌تواند در راستای جنگ روانی درباره پیامدهای عملیات قلمون و عرسال بر امنیت لبنان یا در چهارچوب رقابت بین جبهه النصره و داعش صورت می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، یكی از سركردگان گروهك تروریستی «جبهه النصره» در صفحه خود در شبكه اجتماعی «توئیتر» به نام «أس الصراع فی الشام» (به معنی پایه و اساس درگیری‌ها در سرزمین شام) از قصد داعش برای هدف قرار دادن نیروهای ارتش لبنان در نخستین روز ماه مبارك رمضان در استان شمالی این كشور خبر داد.

این گزارش حاكی است كه این سركرده جبهه النصره بر اساس اطلاعاتی كه آنها را «قابل اعتماد» می‌خواند، تاكید كرد: داعش در حال آماده شدن برای اجرای عملیات بزرگی در (شهر) طرابلس در نخستین روز ماه رمضان علیه ارتش لبنان است. احتمالا این عملیات را «ابو قتاده» عنصر عراقی داعش مدیریت كند. وی پیش از این  از شهر «رقه» سوریه به لبنان آمده و برخی هسته‌های خفته در این كشور را زنده كرده است. ابو قتاده هم اكنون در منطقه «الرمل» شهر طرابلس به سر می‌برد.

صاحب حساب توئیتری معروف به «اس الصراع فی الشام» یكی از سركردگان جبهه النصره است كه به نام «ابو محمد صالح الحموی» معروف بوده و پیش از این سمت امیر هیئت شرعی این گروهك در استان «حماه» سوریه را بر عهده داشته بود. او به روابط گسترده‌اش با داعش نیز معروف شده است. برخی‌ها وی را به داشتن خوی داعشی متهم می‌كردند ولی مدتی پیش اعلام كرد كه از رابطه با داعش توبه كرده و این موضوع را با صدور بیانیه‌ای اعلام كرد.