پولتیكو نوشت: تازه‌ترین نظرسنجی انجام شده به سفارش نشریه وال‌استریت‌ژورنال و شبكه ان‌بی‌سی نشان می‌دهد كه هیلاری كلینتون از نظر اقبال عمومی فاصله‌ای 60 درصدی با نزدیك‌ترین رقیب دموكرات خود داشته و در سطح ملی نیز از رقبای احتمالی جمهوری‌خواه خود پیشی گرفته است.

یافته‌های این نظرسنجی نشان می‌دهد كه وزیر خارجه سابق آمریكا در رقابت‌های درون حزبی 75 درصد آرا را از آن خود خواهد كرد. نزدیك‌ترین رقیب وی، برنی ساندرس، سناتور ایالت ورمونت است كه تنها حمایت 15 درصد دموكرات‌ها را پشت سر خود دراد، در حالی كه جیم وِب، سناتور ایالت ویرجینیا و مارتین اُمالی، فرماندار سابق ایالت مریلند كمتر از 5 درصد حمایت پاسخگویان در این نظرسنجی را كسب كرده‌اند. 

این نتایج بیانگر اوج‌گیری دوباره محبوبیت كلینتون است؛ ماه گذشته بود كه نظرسنجی‌ها نشان داده بود ساندرس در حال كاهش فاصله بین خود و هیلاری است، هرچند آن نظرسنجی از مجموع افراد بالغ در آمریكا و نه رأی‌دهندگان احتمالی بوده است - و اینكه میانگین نظرسنجی‌ها معمولا شاخص بهتری برای نشان دادن وضعیت واقعی رقابت‌ها (انتخاباتی) است.

نامزد پیشروی دموكرات‌ها همچنین فاصله خوبی با سه رقیب جمهوری‌خواه خود در این نظرسنجی ملی دارد. هیلاری كلینتون در رقابت (مقایسه) فرضی با جب بوش 48 به 40، با اسكات والكر 51 به 37 و با مارك روبیرو 50 به 40 جلو است.

در بین جمهوری‌خواهان نیز جب بوش با دارا بودن 22 درصد حمایت رأی‌دهندگان جمهوری‌خواه،‌ 5 درصد جلوتر از اسكات والكر است. والكر 17 درصد، روبیو 14 درصد و بن كارسون با 11 درصد در رده‌های بعدی قرار دارند. به غیر از این نامزدها، هیچ كاندیدای جمهوری‌خواه دیگری نتوانسته است بیش از 10 درصد اقبال جمهوری‌خواهان را از آن خود كند.

این نظرسنجی كه نتایج آن روز دوشنبه منتشر شده است، بین روزهای 14 تا 18 ژوئن انجام شده است. این نتایج براساس پاسخگویی 830 تن از واجدین شرایط رأی دادن و با حاشیه خطای احتمالی 3.4 درصد بوده است. در این نظرسنجی 247 هوادار دموكرات و 236 تن حامی جمهوری‌خواهان بوده‌اند.