پایگاه مركز اسناد انقلاب اسلامی؛ مراسم رونمایی از مجموعه انقلاب اسلامی در مشهد در 2 جلد با عناوین "مشهد از مقاومت تا پیروزی" و "انقلاب اسلامی در مشهد" با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر فرزانه، دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان رضوی و حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حسینیان، رئیس مركز اسناد انقلاب اسلامی٬ مدیر كل ارشاد استان خراسان رضوی٬ مدیر كل نهاد كتابخانه‌های عمومی و جمعی از مسئولان سیاسی و فرهنگی استان خراسان رضوی در جوار حرم ملكوتی امام رضا (ع) برگزار ‌شد.

 

حجت الاسلام محمد باقر فرزانه٬ امام جمعه موقت مشهد و دبیر شورای عالی حوزه علمیه استان خراسان رضوی در این مراسم اظهار داشت: امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به عنوان دو رهبر مردم،  نقش ویژه‌ای در پیروزی انقلاب اسلامی وتبیین اصول فرهنگ اسلامی  داشتند.

وی با بیان اینكه یكی از تكالیف امروز در راستای ادامه راه انقلاب اسلامی تربیت افراد بر اساس فرهنگ انقلابی است، افزود: موفقیت  در این راه  بویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی زمان محقق می‌شود كه بتوانیم افراد را بر اساس اصول  فرهنگ اسلامی تربیت كرده و جامعه ای را بر مبنای آن ایجاد كنیم.

امام جمعه موقت مشهد ظهور نهضت اسلامی امام خمینی(ره) را از مصداق‌های حركت‌های انسانی در راه فرهنگ الهی معرفی كرد و گفت: ایجاد ذهنیت اسلامی و انقلابی از سوی امام خمینی(ره) در چندین دهه سبب  اثبات قدرت فرهنگ تشیع شد چراكه این  ذهنیت سبب آزادی انرژی مردم  برای آزادی بشریت می‌شود.

حجت‌الاسلام فرزانه با تاكید بر اینكه اصول فرهنگ اسلامی توسط امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به خوبی تبیین شده  اما اینكه ما چقدر توانسته‌ایم براساس این اصول مردم را تربیت كنیم جای سوال دارد، گفت: امروز پس از گذشت 37 سال از پیروزی انقلاب اسلامی متاسفانه برخی مصادیق فرهنگ غربی مثل افزایش سن ازدواج، افزایش آمار طلاق، اعتیاد و مواردی از این قبیل برگرفته از ذهنیت و فرهنگ غربی  در كشور در حال شیوع است.

امام جمعه موقت مشهد مقدس  در توضیح فرهنگ خاطر نشان كرد: فرهنگ یعنی آن ذهنیت حاكم بر انسان كه هدف، جهت حركت و همچنین سرعت حركت انسان را در طول زندگی تعیین می‌كند چرا كه فرهنگ نقشه زندگی انسان را تبیین می‌كند.